Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 10 tojásból csináltunk majonéz...

10 tojásból csináltunk majonézt, mindenféle salátákhoz. Most itt van 10 tojás fehérjéje. Mihez kezdjünk velük?

Figyelt kérdés
Azt ne mondjátok, hogy habcsók, mert ebből annyi lenne, hogy a fülönkön is az jönne ki. Elrakni nem akarjuk.
2010. dec. 24. 09:07
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Én 5-ből sütöttem tegnap süteményt. A megmaradt fehérjébe beleütöttem 2 egész tojást, és 2 db sült paprikára, l fej hagymára öntöttem, megsütöttem reggelire magamnak. Finom volt.
2010. dec. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bumbi02 ***** válasza:
29%
én azt kiszoktam sütni, mer a tükörtojást csak sárgája nélkül szeretem:)))
2010. dec. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én már régóta szemezek ezzel: [link]


:))

2010. dec. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Esetleg egy jó sok habos madár tej?
2010. dec. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Süthetsz Pavlova tortát. A cukorral felvert habot vékony rétegekben megsütöd. (tortaforma alján,vagy sütőpapírra rajzolsz köröket,és azon)

A kisült lapokat töltheted bármilyen krémmel. De eredetileg tejszínhabot kell rákenni és arra gyümölcsöt szoktak a lapok közé tenni. Pár óra állás után fogyasztható.

Vagy süthetsz fehértortát:

Minden tojásfehérjéhez l csapott kanál cukor,egy púpozott kanál liszt,pici sütőpor, és 1-2 deka olvasztott vaj. Őzgerinc formában megsütöd. Ezt is töltheted krémmel,vagy Nutellával. De üresen is hagyhatod. Akkor a tetejére készíts cukromázat és szórd be lapokra vágott mandulával.

Ha túl sok a megmaradt fehérje,zárható dobozban le is fagyaszthatod. Hónapokig elál,és kiengedés után bármikor felhasználhatod.

2010. dec. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Végül fehérpiskótás muffin lett belőle.
2010. dec. 24. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!