Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan lehet a lehető leggyors...

Hogyan lehet a lehető leggyorsabban megcsinálni a kandírozott narancshéjat?

Figyelt kérdés

Még sosem csináltam, de elég sok narancshéjam gyűlt most össze, és nem szeretném kidobni.

Kipróbált, bevált recepteket kérnék!

Köszi előre is


2010. dec. 24. 13:01
 1/2 anonim ***** válasza:

friss narancshéjból kell, amit most hámoztál és mivel 1-2 napig áztatni kell, nincs kész hamar


[link]

2010. dec. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
az én gyors receptem. Levágod a fehér részét, ez úgy a legegyszerűbb, ha eleve krumplihámozóval pucolod. Felteszed főzni annyi vízzel, hogy épp ellepje, felforralod, leöntöd a levét, leöblíted, újabb adag víz, hogy ellepje, ezt a sort 3x ismétled. Ettől lesz puha, és nem lesz keserű. Ha a 3. levet is leöntötted róla, akkor tedd a tűzre, kicsit ereszt magából levet, majd annyi cukorral szórd meg, amennyi kb a narancs héja, tehát ellepje. Főzd sziruposra, amíg jó átlátszó lesz és nyúlós, kb 15 perc, majd sütőpapírra tedd ki, hadd dermedjen. ez max 40 percet vesz igénybe.
2010. dec. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!