Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütöttem ma mézeskalácsot de...

Sütöttem ma mézeskalácsot de keserű lett, szinte ehetetlen. Mi az oka?

Figyelt kérdés
65 dkg lisztből csináltam vajjal és tejjel + 2 tojás meg 15 dkg méz. Tettem bele kb. 10 egész szegfűszeget összetörve és fahéjat. Létezik hogy a szegfűszegtől lett ennyire kesernyés utóíze. Járt már így valaki? Vagy a 10 porrá tört szegfűszeg nem számít soknak? De akkor mi baja lehet? Félek h a méz antibiotikumos. De a férjem megkóstolta amézet és az teljesen hibátlan szerinte. Vélemények?
2010. dec. 25. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Én fűszerkeverékből csináltam, és jó lett. Ezért inkább azt javaslom a szegfűszeg helyett! De egyébként nem tűnik soknak. Nem tudom, mi lehet a hiba :S

Egyébként mi 2 kg liszthez tettünk 2 tojást, szóval a tiédhez nekem soknak tűnik a 2, de keserű biztos nem attól lett...

2010. dec. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem égett meg esetleg? És igen lehet, hogy a szegfűszegtöl lett kesernyés.
2010. dec. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A fűszerektől lehet kesernyés, pedig ennyi nem tűnik soknak. De ha nem égett meg, akkor másra nem tudok tippelni, ha amúgy minden alapanyag jó volt.
2010. dec. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sok a szegfűszeg benne. Annak nagyon intenzív az íze.

Én 1 kg liszthet teszek 1 kávéskanál fűszerkeveréket: egyenlő arányban szegfűszeget,ánizst,fahéjat,gyömbért,édesköményt.

Így kellemes íze van a mézessütiknek.

2010. dec. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Én 1 kg liszthez rakok 8-10 szem szegfűszeget és egy mokkáskanál fahéjat.Esetleg még a szódabikarbóna mennyisége volt sok.

Tejet nem rakok bele.

Nagymamám receptjét sütöm , ha kéred elküldöm.

Üdv Edit

2010. dec. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És hol a cukor? :O Azt nem tettél bele?
2010. dec. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A szegfűszeg fele elég lett volna ennyi liszthez, tehát 4-5 db.
2010. dec. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Sógornőm szerint a fahéj lehetett sok az olyan keserű benne.

Sajnos a kukában kötött ki, de most már tudom hogy a fűszerekkel vigyázni kell.

Cukor is volt benne természetesen.


Üdv

2010. dec. 27. 11:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sokáig sütötted!Nekem olyan receptem van,aminek a végén külön oda van írva,hogy rövid ideig süssük,mert különben keserű lesz :-(
2010. dec. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!