Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki tud egy klassz hazi keszite...

Ki tud egy klassz hazi keszitesu PIZZA receptet? (plusz kedvenc pizza? )

Figyelt kérdés

valaki hasonlot tud mint amiket a pizzeriakban sutnek???

19/N hawaii


2010. dec. 27. 00:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

bármelyik jó amit neten találsz

[link]

például.

kb igy szoktuk mi is. de (még ma) pl tej nélkülit fogunk csinálni mer van egy tejérzékeny a rokonságban akik jönnek.

rátétnek meg bármi ami eszedbejut, én személyszerint sonka gomba kukorica egyéb zöldségek bab hagyma olivabogyo, vagy lehet akár halas is, én mindegyiket szeretem. a hawaii t kivéve, nemtudom miért, az ananász annyira nem jön be pizzan.

:) jo sütést

2010. dec. 27. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
koszonom szepen:)) jo etvagyat nektek is:)
2010. dec. 27. 01:21
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Nekem ez jobban tetszik:

[link]

Mi is kb. így csináljuk. A pizzatészta lényegében kenyértészta, abban meg ugye nincs tojás meg ilyen hülyeségek...

Anyósom pedig ezt a receptet szokta, ekkora mennyiséget ritkán csinálunk, de nagyon jó:

- 50 dkg liszt

- 5 kávéskanál só (csapott)

- fél evőkanál margarin

- 3-4 dl víz

- 1/3 élesztő

- kiskanál cukor

Élesztőt felfuttatod, víz helyett én tejet szoktam használni. A lisztbe belekevered a sót, aztán elmorzsolod a lisztben a margarint, mehet bele az élesztős tej vagy víz, aztán az olaj és jól összegyúrod, dagasztod. 1 órát jó ha kel langyos helyen, aztán mehet a sütőbe. Én elő szoktam sütni mielőtt ráteszem a feltétet, kb. 10-15 percig 180-200 fokon. Csak annyira, hogy picit már megpiruljon az alja. Aztán kiveszem, mehet rá a pizzaszósz és egyéb feltétek, ki mit szeret.

Szószt így szoktam:

Nagyon kevés vöröshagymát (kb. negyed fej) nagyon apróra vágok, 1-2 evőkanál olajon megpirítom picit, aztán mehet bele kb. 1 fej fokhagyma, azt nem nagyon pirítom, mert megkeseredik. Aztán mehet a sűrített paradicsom, annyi, amennyi kb. elég lesz a pizzá(k)ra. Rakok még bele 1-2 kávéskanál erőspistát, házi darált paprikát, oregánót, bazsalikomot, sót, borsot. Addig főzöm, amíg szép sötét vörös színe, és jó sűrű állaga lesz, kb. 2-3 perc elég neki hozzá. Ha nincs sűrített paradicsomod, akkor ketchup-ból is lehet csinálni. :)

2010. dec. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Most látom, hogy amit linkeltem, abba 4 evőkanál olajat ír. Az rengeteg, nagyon olajos lesz a tészta...szerintem amit leírtam receptet, az sokkal jobb. :) És tuti bevált.
2010. dec. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
koszi szepen,meg lesz:)
2010. dec. 27. 13:20
 6/8 anonim ***** válasza:
Én egy ősrégi Burdából szedtem a receptemet és már majd' 20 éve így sütöm: 40 dkg liszt, 1 tojás, fél kocka élesztő, 2,5 dl langyos víz, 2 evőkanál olaj, csipet só. Az élesztőt a liszttel elmorzsolod, utána minden hozzávalóval jól összegyúrod, meleg helyen, letakarva kb.30-40 percig keleszted. Kikent tepsibe simítod (előtte lisztezett deszkán vékonyra nyújthatod, de én pl. amúgy Jamie Oliver-esen csak úgy, kézzel bele szoktam tapicskolni a tésztát, így kicsit vastagabb lesz), pizzaszósszal megkened (vagy fokhagymás tejföllel vagy elkevert tojással, amit éppen szeretnél) és rászórsz bármit, amit akarsz. A tetejére jó sok reszelt sajt vagy vékonyra karikázott mozzarella és a sütőben 250 fokon kb.20-25 perc alatt megsütöd (ha vékony a tésztád, kb.15 perc után már ellenőrizd!). Jó étvágyat!
2010. dec. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
koszonom szepen:))
2010. dec. 27. 15:39
 8/8 anonim válasza:
Mi ha házi készítésű pizzát csinálunk akkor én rengeteg kukoricát teszek rá :D
2010. dec. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!