Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen egyszerű de finom...

Milyen egyszerű de finom ételt készítsünk?

Figyelt kérdés
holnap a barátommal együtt alszunk és előtte szeretnénk vmt főzni de nem tudjuk h mit ami viszonylag hamar megvan és finom is
2009. jan. 29. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Figyi én írok 1-et de ne vedd zokon mert nem túl trendi viszont finom és egyszerű. (meg ez jutott eszembe)

Szóval...

Savanyú káposztát párolsz pici olajon (dobhatsz rá egy kis bacon-t is ha szeretitek) és kb 6-7 perc párolás után, tányérban felvert (4-5) tojással nyakon öntöd a káposztát, és addig sütöd (kevergeted) az egészet amíg a tojás meg nem sül. Sót ne felejts el tenni bele. Nagyon finom szerintem...

Ez olyan pasis kaja (én is az volnék)

Ja és a bacon helyett akár kolbásszal is fincsi!

Jó étvágyat!

2009. jan. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző volnék: Azért túl sok sót nem szabad bele tenni mert a savanyú káposzta is lehet hogy elég sós. De a tojás miatt azért kell. Friss kenyér dukál hozzá...:-)
2009. jan. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ami gyors az az uncle beans(tuti nem igy irják)a lényeg,hogy kell hozá 40dkg csirkemell,egy édes savanyú mártás,rizs(én gyorsrizst szoktam)meg extrának bele még egy kis ananászkonzerv.rá van irva az édes-savanyúra hogy hogy kell csinálni.mi szeretjük nagyon.20perc alatt kész van.
2009. jan. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Csirkemellet kockára v csikokra vágod, pici olajon fehérre piritod, és vannak ezek a maggi fixek, pl én a fokhagymás ragu fixet szeretem, fixet elkeverem tejszinnel, meg vizzel, majd ráöntöm a csirkemellre, 15 perc és kész. Sültkrumplival, vagy pürével isteni.
2009. jan. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Oké. Ha nem szeretnél műanyag kajákat enni, de gyorsat-fincsit igen, akkor:

1) Spagetthi carbonara

Tészta OLAJ NÉLKÜLI sós vízben kifőz. Közben oliván pici felkockázott bacon kisüt, bazsalikomot szórj bele egy teáskanállal, ha lehúztad a tűzről. Reszelj sajtot, parmezánnal az igazi. 2 tojás sárgáját keverj össze fél deci tejszínnel, egy evőkanál olivával és a leszűrt tésztára azonnal öntsd rá, keverd jól össze. Tálaláskor halmozd a tetejére a bacont és a sajtot.


Nyerstojás-iszony esetén csinálhatod úgy is, hogy csak tejfölt vagy tejszínnel kevert lisztet pakolsz a tésztára.


2) Egyszerűen isteni bolognai:

Tészta kifőz, úgy, ahogy a carbonaranál.

Közben egy fej vöröshagyma oliván megpirít, kb 30 dkg darált hús rádob, az is megpirít. (Ha picit megsózod a hagymát, előbb pirul) Sűrített paradicsompüréből kb 2 dl belekever, kb 2 dl vízzel felönt. Egy nagyobb babérlevél társaságában összefőz, egy evőkanál cukor vagy ennek megfelelő édesítő is belezuttyant. Lassú tűz, mert fröcsög. Amikor kész, ez kb 10 perc, egy teáskanál őrölt rozmaring és egy teáskanál bazsalikom is beleszór, ez után én egy deci tejszínnel felturbózom az egészet, de ez elhagyható.

Sajt lereszel, tálal, jó étvágyat!

2009. jan. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első recept nagyon klassz köszi a srácnak.:)) Be fogom iktatni mint köretet sült hús mellé:)))
2009. jan. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat bejön az összes!:)
2009. jan. 30. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!