Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kaliforniai paprikabol lehet...

Kaliforniai paprikabol lehet lecsot kesziteni?

Figyelt kérdés
Ahol en elek nem lehet tv paprikat kapni, csak kaliforniait. nem lesz rossz a lecso ha helyettesitek? ( bocsanat eleg ugyifogyi kerdes tudom, de nagyon kis tapasztalatlan vagyok a fozes teren) elore is koszonom a valaszokat!
2009. jan. 30. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet persze, csak a kaliforniai p. az húsosabb és édeskés ízű. Tehát a végeredmény sosem lesz olyan "igazi itthoni" ízű de ha egyszer nincs más akkor abból csináld. Esetleg több hagymát és kevesebb paradicsomot tegyél bele mert a pardicsom is édeskés ízű. De én írok neked egy nagyon fincsi és gyors kajcsi.


Töltt kalifornia paprika:


Hozzávalók két személyre:


4 db kaliforniai paprika

20 dkg trappista sajt (de lehet mozzarella vagy bármilyen más akár füstölt sajt is)

20 dkg sonka szalámi vagy füstölt sonka

4 db tojás.


A paprikákat magházuktól megszabadítjuk és megmossuk. A sonkát apró kockára vágom, a sajtot nagy lyukú reszelőn lereszelem. A paprikákba szórok sajtot majd rá a sonkát és újra sajtot. Beteszem a sütőbe kb. 200 C-ra légkeverésesben. Amikor a sajt már felolvadt a paprikában és a paprika egy kicsit kezd fonnyadni akkor mindegyik paprika tetejére ráütök egy db. tojást, úgy mintha tükörtojást készítenék. Vissza teszem a sütőbe és amikor a tojás megsült már kész is.


Jó kis diétás kaja. Ha szaftosabbra szeretnéd akkor a tölteléket tejföllel keverd ki amibe teszel sót, borsot és pici szerecsendiót. A tejföltöl jó kis szafja lesz. Én mindkét változatot szeretem. Jó étvágyat.

2009. jan. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom, kifogom probalni ezt a receptet!

nem baj ha dietas! Sot! :) meg egyszer Koszi

2009. jan. 30. 13:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
en angliaban elek, es lecso-imado vagyok. tv paprika hijjan kaliforniaibol keszitem.nekem izlik igy is.
2009. jan. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szinten Angliaban elek. Kerdezo, nem tudom, hogy honnan irsz, de ha van a kornyeketeken indiai, vagy arab zoldseges, akkor nezz szet naluk, mert a kornyekunkon szinte az osszesnel van tv paprika. Igaz, hogy nem tul olcso, nem annyira, mint Magyarorszagon...
2009. jan. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

En is Angliaban kaliforniaibol keszitem a lecsot, de nekem annyira nem izlik igy, mint az otthoni igazi paprikabol.

Kulonben en is lattam mar kulfoldi zoldsegesnel igazi otthoni paprikat, de honnan szarmazik vajon? Majd megkerdezem ha latok megint.

2009. jan. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ausztraliabol jelentkezem :) Van itt egy nagy piac(kinai) de meg nem lattam tv paprikat, de megnezem akkor az indiaiknal! Koszonom a tippeket es valaszokat :)
2009. jan. 31. 01:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!