Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy bizonyos feketeerdő-torta...

Egy bizonyos feketeerdő-torta receptet keresek, SOS?

Figyelt kérdés

sokfélét találtam,de nem olyanok,mint amire én gondolok. egyetlen cukrászdában kapok csak ilyet,de ők nem mondják meg a receptet. a legtöbb helyen ilyen habos-színes krém van benne,de az nem ízlik annyira. amit szeretnék az

1. barna a tésztája

2. zselés gyümölcsréteg van benne+ gyümölcsök is

3. a krém csak egyszínű benne,és nem full tejszín

4. az egész nem ehetetlenül édes,jól érezhető benne a meggy aromája.


2011. jan. 27. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:
a Dr. Oetker-es dobozos ilyen, ha találsz még valahol, azt kóstold meg :)
2011. jan. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
megnézem,köszönöm
2011. jan. 27. 12:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!Én a következő recept szerint készítem tepsiben.Isteni finom! A krémbe pedig nincs tejszín:)

8 tojás sárgáját 20dkg porcukorral,2 evőkanál vízzel habosra kikeverünk.Ezután 20 dkg lisztet 1 sütőport beleteszünk és a végén hozzáadjuk a 8 tojás felvert habját.Elfelezzük a masszát és a felébe 1 evőkanál kakaóport teszünk.Gáztepsit sütőpapírral kibéleljük és megkenjük olvasztott vajjal.Rászórunk 2 üveg lecsepegtetett meggyet és ráöntjük a barna majd a fehér tésztát. Elég nehéz elosztani de nyugi,szép magas lesz:)Megsütjük és kiborítjuk.Igy alulra kerül a fehér tészta és felülre a meggy.A krémhez 3 dl tejet 2 kanál lisztet 2 egész tojást és egy vaníliás cukrot felfőzünk.25 dkg rámát habosra keverünk 20 dkg porcukorral és 3 evőkanál rummal majd hozzáadjuk a kihűlt krémet.Tésztára kenjük a tetejére pedig 1/2 l tejszín,10 dkg porcukor és 2 habfixálóból kikevert habot teszünk.Én reszelt csokival szoktam díszíteni.

2011. jan. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

ez is jónak tűnik,tényleg az enyhén rumos ízű meggyről meg is feledkeztem. megyek is a boltba.

köszönöm.

2011. jan. 27. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!