Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van e különbség a cukor és...

Van e különbség a cukor és édesítőszer közt? Azért kérdezem mert máktortát akarok sütni és édeskével.

Figyelt kérdés
Nem fog összeesni a piskótatésztám így? Még soha nem sütöttem cukor nélkül. Van itt olyan aki már sütött így? A válaszokat előre is köszönöm.
2011. jan. 27. 12:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Van különbség. Az édesítőben sokkal kevesebb a kalória, viszont cserébe -szerintem- pocsék íze van. Máktortát megsütheted vele, struktúrálisan össze fog állni, de arra nincs garancia, hogy nem lesz borzalmas ízű.
2011. jan. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mivel más vegyület nem lehet olyan íze mint a valódi cukroknak és a mellékíz is valószínű hiszen olyan atomokat tartalmaz amit a valódi cukrok nem.
2011. jan. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Óvatosan az édesítővel. Nekem tönretette a hajamat az aszpartam, 2 év alatt jött helyre. Aki nem akar cukrot enni, kerülje az édeset. Ami kevés sütit meg normális enni (szülinap, karácsony), meg lehet enni cukorral.

Más kérdés, ha valaki cukorbeteg és nincs választása, de neki se hiányzik a máktorta.

2011. jan. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
szacharin alapú édeskét használunk de ezt is mértékkel.
2011. jan. 27. 13:38
 5/12 A kérdező kommentje:
Majd meglátom mit teszek azért köszönöm.
2011. jan. 27. 13:39
 6/12 anonim ***** válasza:
Használj természetes édesítőt: fruktózt (megfizethető), xillitet vagy Stevia-t (ezek már kicsit húzósabbak).
2011. jan. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Állítólag rákkeltőek és növelik az éhségérzetet (ami elég kiszúrás egy fogyókúrázónak)...

Nem vagyok tudós, nem vizsgáltam, csak hallottam, de szerintem nem érdemes kockáztatni ennyit.

2011. jan. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az nem egyértelmű hogy betegséget okoznak a mesterséges édesítők!Nem egyszer fordult már elő hogy kijelentettek valamit és utána a vizsgálatok messze nem igazolták!Sok felelőtlen tudósocska tevékenykedik naponta látnak egymásnak ellentmondó "tények" napvilágot!
2011. jan. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A fruktóz meg nem természetes édesítő hanem cukor!
2011. jan. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mi egészséges a mai világba?!
2011. febr. 2. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!