Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételt tudok csinálni...

Milyen ételt tudok csinálni nagyobb mennyiségű kukoricaliszttel?

Figyelt kérdés

Van kb 3/4 kg kukoricalisztem. 1 héten belül el kéne használnom. (Külföldön élek, költözöm.) Ételt meg nem szeretek kidobni...

Ötletek?

Viszont lehetőleg egyszerű kaja legyen, mivel itt elég korlátozottak a lehetőségeim, és sütőm sincsen.

Köszönöm!


2011. jan. 31. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

írd be a keresőbe, hogy "kukoricaprósza" egy csomó jó link jön ki, kedvedre válogathatsz.

amúgy én a sült halat is borsos-paprikás kukoricalisztben

szoktam kisütni.

2011. jan. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Bármit, amit fehér lisztből csinálnál, kivéve rétes.

Csinálj sütit.

2011. jan. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
*****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. jan. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

HAMIS MARCIPÁN

* 10 dkg kukoricaliszt

* 15 dkg (1 nagyobb) burgonya

* 20-20 dkg porcukrot és darált diót

* 1 dl rum

* reszelt csokoládé vagy kakaópor.


10 dkg kukoricalisztet 6 dl vízben sűrűre főzök. Addig hagyom állni, amíg meg nem megkeményedik. 15 dkg (1 nagyobb) burgonyát héjában megfőzök, melegen áttöröm, majd összedolgozom a kukoricás masszával. Hozzáadok 20-20 dkg porcukrot és darált diót, ezután ráöntök 1 dl rumot. Jól összekeverem, és nagy diónyi gombócokat formálok belőle. Reszelt csokoládéba vagy kakaóporba mártom, tálra teszem, és a hűtőszekrényben megdermesztem.

2011. jan. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Süss belőle palacsintát és töltsd meg jó fűszeres (pl. mexikói vagy görög) sült hússal, salátákkal, plusz valamilyen hozzáillő öntettel. Komplett vacsora.
2011. jan. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!