Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen tojás nélküli sütemény...

Milyen tojás nélküli sütemény recepteket ismertek?

Figyelt kérdés
nincs itthon tojás, de nagyon ennék valami fincsi süteményt
2009. febr. 9. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hirtelen nem tudok ilyet, viszont a www.mindmegette.hu oldalon, a receptkeresőnél van olyan funkció, hogy bizonyos összetevőket kizársz. Tuti h kidob valamit.
2009. febr. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

40 dkg liszt

25 dkg margarin

1 kk. có

2,5 gkg élesztő 1 dl tejben felfuttatva15 dkg reszelt sajt

1 dl tejföl


Összegyúrni, 1 óra hűtőben áll. Utána 1 cm-esre kinyújtod, sajttal megszórod a tetejét és megsütöd. (A 15 dkg sajtot természtesen bele kell gyúrni a tésztába.)

2009. febr. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Vaniliás kifli

Kell hozzá 34 deka zsír (RAMA, vagy keverve), 70 deka liszt, 3 deka élesztő, kevés tej, vagy tejöl. Az élesztőt cukros langyos tejben megfuttatod, aztán az egészet összegyúrod, szükség szerint teszel bele tejet, vagy kevés tejfölt is, hogy ne túl kemény tészta legyen. Egy félórácskát pihen, utána kinyújtod 3-4 mm vastagra, kis téglalapokat vágsz belőle, teszel mindegyikre egy kupac keményebb lekvárt, vagy gesztenyemasszát, felgöngyölíted (lehet a 2 végét sodorni és kiflit formálni, de én nem szoktam), sütöd. Forrón belehempergeted porcukorba. (ha van vaníliáscukrod, tegyél a porcukorba azt is)

2009. febr. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

az előző receptbe kell egy kis só is :)



Egy nagyon gyors és egyszerű kókuszos keksz receptem van, pár napja kaptam én is, de sikere van a családban:


2 dl kókuszreszelék

1dl liszt

1 kávéskanál őrölt koriander

200 fokon előmelegíted a sütőt, a tepsire sütőpapírt teszel (vagy kivajazod)

összekevered a hozzávalókat, egy kanál margarint vagy egy fél teavajat hozzáteszel, kis vizet teszel még hozzá, újra összekevered, kézzel kis gombócokat formázol, kilapítod, és a tepsire teszed.

Kb 13-15 perc alatt kész is lesz, ha az utolsó 1 percben felülsütést is adsz rá, akkor ropogós keksz lesz.

2009. febr. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajtos ropogós


Hozzávalók: 25 dkg margarin, 25 dkg liszt, 10 dkg sajt,(van olyan, hogy juhtúrót teszek bele) só, bors, pirospaprika, kb. 1/2 dl hidegvíz.

Ezeket az anyagokat összegyúrjuk, és fél órát hidegen pihentetjük (lehet előző nap is elkészíteni). Késfok vastagságúra kinyújtjuk, megszórjuk ki mit szeret: sajttal, köménnyel, szezámmaggal, mákkal, és kockákra vágjuk.

Figyelni kell a sütésnél, mert hamar sül, nehogy megégjen.

2009. febr. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Csokis süti saját lében / alchri


1 bögre liszt / kb 2,5 dl./ 1 tk. sütőpor,1 csip. só ,3/4 bögre cukor,1/4bögre kakaópor,1/2 bögre tej, 5 dkg olvasztott vaj


az öntet : 3/4 bögre barna cukor, 1/4 bögre kakaópor,1és1/4 bögre forróvíz.


A fentieket összekeverjük és egy kisméretű de magasabb peremű jénaiba öntjük a nyers tészta tetejére öntjök a cukros forróvizes kakaóporos öntetet és tűpróbáig sütjük kb. 30 perc.


A süti mikor kész az öntet lemegy az aljára és sürű csokimáz lesz belőle. nagyon fini többször is sütöttem

2009. febr. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A család kedvence:


60dkg liszt, csipet só, 15 dkg margarin, 10 dkg zsír, 2dl langyos cukros tejben fél kocka élesztő.


(ha nincs otthon margarin, akkor 20 dkg zsírral kell csinálni)


Összegyúrod, meled helyen pihenteted egy 20 percet, aztán mégegyszer átgyúrod és három kupacra szeded. A kupacokat egyenként kinyújtod, kb. 8-10cm-es négyzetekre vágod. A négyzeteket megtöltöd lekvárral vagy dióval vagy cukros kakaóporral vagy bármivel, kifliket csinálsz belőle és készre sütöd. Forrón porcukorba forgatod és csodálkozol hogy milyen gyorsab elfogy...mi mindig 2-3 adagot sütünk egyszerre.


(Ha nincs kedved a kiflicsinálgatással bajlódni, akkor a 3 kupac tésztából 3 tepsi méretű lapot nyújtasz, zsírozott tepsibe fekteted lekvárral rétegezve. Ha megsült, tetejére porcukor vagy csokimáz jön. Csokimáz: 3 dkg keserű kakaó, 20 dkg porcukor, 3 ek. forróvíz- összekeverjük, felmelegítjük, és belekeverünk 3 dkg vajat vagy margarint. MElegen öntjük rá a sütire.

2009. febr. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

wow, köszönöm!!!

nyamm, ez a kókuszos pofonegyszerűnek tűnik, ezt meg is sütöm gyorsan :P


olyat nem tudtok esetleg, amibe dió kell?

2009. febr. 9. 19:40
 9/10 anonim válasza:

20 dkg cukor

5 ek. kakaópor

6 ek. olaj

1 ek. ecet

1 mokkáskanál só,szódabikarbóna

25 dkg rétesliszt

1 vaníliacukor


összekeverjük ezeket és előmelegített sütőben 180 fokon tűpróbáig sütjük. Ez egy finom kakaó sütemény lesz. én a tetejére raktam lekvárt úgy jobb lett.

2011. nov. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
ja a vizet kihagytam bocsi: 2,5 dl víz
2011. nov. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!