Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tortabevonó? Mivel lehet...

Tortabevonó? Mivel lehet színezni?

Figyelt kérdés
Hol lehet kapni olyan tortabevonót,(marcipánt) amit csak simán kinyújtunk, mint a tésztát és ráhelyezzük a tortára. Mi a neve? Kb. mennyibe kerül?
2011. febr. 8. 05:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

pl a teszkóban a tortáknál láttam rúdban /kb 20 dkg-os/

marcipánt. színesek is voltak.szerintem máshol is a kész torták körül van.elég drága, 5-600 ft-ra emlékszem.

2011. febr. 8. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%

Marcipánt készíthetsz otthon is. Sokkal olcsóbb,és színezheted is. Akár ételfestékkel,de pl. málnalével,kakaóval stb.

Egyforma mennyiségű fehér mandulát és cukrot darálj meg finomra. Adj hozzá kiskanalanként annyi tojásfehérjét,hogy össze tudd gyúrni. Ha véletlenül sok a tojásfehérje,akkor tégy hozzá még porcukrot. Két folpack vagy sütőpapír között kitudod nyújtani. A maradékot,ha van,akkor folpackba csomagolva hetekig tárolhatod a hűtőben.

2011. febr. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A marcipánba nem kell tojásfehérje!! Csak cukor és mandula keveréke. Ha van hengergépe, akkor nyugodtan nekiállhat gyártani otthon, de ha nincs, inkább vegye meg készen, azzal jobban jár.

Egy cukrász

2011. febr. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%

de igenis hogy kell tojásfehérje, de nem kel hengergép. Lehet színesben is kapni, rúdban, minden nagyobb édességboltban, szupermarkettben, cukrászkellékboltban.

Mandulát kaphasz őrölve is, és dióból, mogyoróból is lehet ilyeet készíteni.

2011. febr. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát, de inkább megveszem, mert nem igazán bízom magamban, hogy sikerülne jól összeállítani! :-)
2011. febr. 8. 08:50
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

ma 08:32

A marcipánhoz nem kell tojásfehérje! Bármelyik másik cukrász megmondja ezt neked! Akkor talán látogass el oda, ahol marcipánt gyártanak és meglátod, hogy csak cukor és olajos magvak kellenek hozzá, majd a színezőanyagok. És bizony hengergép, mivel azzal lehet simára keverni a két anyagot. És az sajtolja ki a magokból az olajat, ami összefogja a cukorral a masszát.

2011. febr. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]

Igaz ez nem marcipán, de nagyon sok jót olvastam róla, én is kifogom próbálni. Vannak leírások, és videók is.

2011. febr. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm 10:08! Ez nagyon szuper!
2011. febr. 9. 05:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!