Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nagyon vekony, nagyon finom...

Nagyon vekony, nagyon finom magaban is isteni palacsintat hogyan keszitsek?

Figyelt kérdés
Szoktam palacsintat kesziteni, olyan kb. adagokkal. Tej, tojas, so, kicsi viz. Neha kicsi olaj a tesztaba. Cukrot nem teszek bele, nehogy leragadjon. Elfogy a palacsinta, de olyan istenit soha nem tudok sutni, mint egyesek!(((
2009. febr. 9. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy készítem ahogy Te, de teszek bele egy csipet cukrot is. Plusz a palacsintasütőt is zsírozom. Amúgy szerintem palacsinta sütő függő, nem tészta, nekem legalább is ez a tapasztalatom. Sima víz helyett buborékos ásványvizet szoktam beletenni.
2009. febr. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A sutom az jo teflon, szerintem a cukor hianya miatt lehet, hogy annyira nem isteni az enyem. Majd teszek bele cukrot, megprobalom. Koszi kulonben!
2009. febr. 9. 22:46
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

3 tojásból csinálom, olyan 15 db-18 db szokott kijönni. Bőven megy bele: cukor, liszt, tej, fél deci olaj,só.

Be a hűtőbe egy fél óra pihi a tésztának, majd ha kivéve,ha sűrű, akkor kis bubis víz.

Teflon serpenyőt használok, fokozatosan melegítem forróra, az olajat nagyon nagyon vékonyan kenőecsettel kenem fel. Állítólag isteni a palacsintám és eszméletlenül vékony.

A cukortól valóban leragad, titka az a nagyon kevés olaj, hogy éppencsak látszódjon a serpenyő alján, minden második palacsinta vagy minden első után kell felkenni.

2009. febr. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszi!
2009. febr. 9. 23:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Én így csinálom és nálunk ez nagyon bevált.

1kg liszt

8 tojás

cukor/amennyit csak akarsz/

pici só

tej

Én csak tejjel hígítom fel!/valaki fele szoda fele tej /

A cukrot tehetsz bele sokat ha édes szájuak vagytok .ne félj ha jó teflonod van nem fog oda ragadni .

Én nem teszek a keverékbe olajat,zsírt használok a sütésnél.Üresen is nagyon fincsi.

De szoktam olyat is csinálni,hogy reszelek bele 2db almát!/ez is fini/

Ha akarod probáld ki /nem muszály/


Jó étvágyat és sok sikert hozzá!

2009. júl. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszi, aranyos vagy! Hat a te palacsintad isteni lehet, sok tojas, tej, cukor! Ez az igazi!
2009. júl. 7. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!