Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell elkészíteni a kínai...

Hogy kell elkészíteni a kínai pirított tésztát?

Figyelt kérdés
2009. febr. 16. 15:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kifőzöd a spagetti tésztát, de ne teljesen puhára.

Egy bögrében feloldasz húsleveskockát vízben.


Egy wokban, vagy lábasban olajat forrósítasz, fokhagymát és frissen reszelt gyömbért dobsz rá, (ha csípősen szereted, akkor még erőspaprika krémet), mehet rá a tészta, átkevered, átsütöd, közben meglocsolod szójaszósszal és a levesből öntesz rá, amennyit megiszik.

Én még szoktam rá tenni kínai fűszerkeveréket is, mert úgy jobban ízlik, de a kínai étteremben nem szoktak.


Ha zöldségesen szereted, akkor az elején az olajra dobsz vékony csíkokra szeletelt káposztát, hagymát, répát, bambuszt stb.

2009. febr. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én a zöldséges változatát tudom, azt szoktam csinálni :



Hozzávalók:

kevés vaj a pároláshoz

30 dkg mirelit vagy friss zöldség (tetszőleges lehet, gombával a legpikánsabb)

2 nagy fej hagyma

kevés fehérbors,

vegeta,

őrölt kömény,

szerecsendió,

majoranna,

3-4 ek. szójaszósz

50 dkg spagetti tészta

2 tojás


Elkészítés:

1. A tésztát kifőzöm és hideg folyóvíz alatt teljesen átöblítem.


2. A kevés vajon üvegesre pirítom a durvára vágott hagymát, majd belehelyezem a zöldégeket, a fűszerekkel ízesítem, az egészet összepárolom, hogy a zöldégek puhák - és egy kicsit pirultak legyenek.


3. Amikor ez kész, a hideg tésztát ráöntöm a zöldségekre, rárakom a 3-4 ek. szójaszószt, és ezt alaposan összekeverem, még pirítom egy kicsit. Mikor már jónak tűnik, a 2 felvert tojást ráöntöm, azzal is egy kicsit pirítjuk.


Tanácsok:

Gombával vagy répa-borsó-bab-kukorica összetevőkkel a legfinomabb!


Tálalhatjuk különböző szószokkal is, de önmagába is laktató és finom!

2009. febr. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!