Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi annak a levesnek a neve...

Mi annak a levesnek a neve amibe piritott kenyér kockát tesznek? És hogy kell elkészíteni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 22. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok levesbe tesznek azt, konkrétan nem tudom melyik levesre gondolsz. A pirított kenyér kockát, azt úgy kell elkészíteni, hogy, kiskockákra vágod a kenyere(ke)t. Aztán teflonos serpenyőben, vagy szerintem tök nyolc hogy milyenben megpíritod, nem fog leégni, ne félj. Ha mégis ugy akarod, tehetsz alá egy kicsi zsírt,olajat,vagy vajat, esetleg margarint.
2009. júl. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm én a levesre gondoltam !:)
2009. júl. 22. 13:23
 3/8 anonim ***** válasza:
Zellerkrémleves, gombakrémleves?
2009. júl. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én a csurgatott tojásos levesbe szoktam pirított kenyeret rakni. Viszont most rákaptam a foghagyma krémlevesre amibe szintén kell kenyér.
2009. júl. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rántott level lehet: elöször kevés (2 ek) zsiradékon megpiritasz 2 tk lisztet, beleteszel 1 tk köménymagot és kevergetve addig sütöd, amig a kömény el kezd kipattogni és s liszt barnás lesz. Akkor beleteszel 1 tk pirospaprikát és felöntöd 5 dl vizzel. (Vigyázz, mert erösen gözöl, nehogy megégessen). Utánna kis lángon kevergetve kb. 15 - 20 percig forralod, közben kicsit megsózod, ahogy neked izlik.

Fogyasztáskor tedd csak bele a kenyérkockákat.

CSinálhatod ugy is, hogy a kész levesbe 1 elkevert nyers tojást eresztesz és kevergeted, amig megfö - olyan "rongyos" lesz benne.

2009. júl. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Rántott leves (valaki köménymagos levesnek mondja)

Francia hagymaleves

Sajtkrémleves

Zellerkrémleves

Tojásos leves

?

2009. júl. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én a brokkolikrémlevesbe is teszek pirított kenyérkockákat. Nagyon finom. Próbáld ki :)
2009. júl. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sok levesbe lehet tenni pirított kenyérkockát,de szerintem te a köménymagos levesre gondolsz,emlékszem a suliban a menzán sokszor volt én a ami napig szeretem :)

[link]

2009. júl. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!