Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell ilyen fánkot készíte...

Hogy kell ilyen fánkot készíteni? És mi az az öntet vagy cukor rajta?

Figyelt kérdés

Ilyen amerikai típusu fánkról van szó, itt van néhány kép róla:

[link]

[link]

[link]


tehát az amelyiknek ilyen lukas a közepe. Hogy lehet ilyent készíteni anélkül hogy sütőt vennék hozzá? Mert abban a sütőben ennél kisebb fánkok keletkeznek, de nem is ez a gond hanem h nem szeretnék készüléklet venni.:)


És mi az az öntet a tetején valamint az a cukorszerűség? (a marcipánon kívül) Azt hogy lehet előállítani? Ti már csináltatok ilyen fánkot?


Kerestem a neten, de hasznos infót nem nagyon találtam róla sajnos:S


2011. febr. 27. 21:55
 1/4 anonim válasza:

[link]


[link]


Meleg cukormáz készítése: keverjünk össze 20-25 dkg finoman átszitált porcukrot 2-3 evőkanál vízzel, és folyamatosan kevergessük, amíg sűrű sziruppá nem áll össze. A mázat még melegen használjuk fel. Tetszés szerint ízesíthetjük (pl. vaníliás porcukorral), és színezhetjük ételszínezékkel.

Hideg cukormáz készítése: 30 dkg finom szitán átengedett porcukrot keverjünk simára két tojás fehérjével és fél citrom levével.

2011. febr. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A második recept a jó.SAjnos,nem tudok linkelni ide,de ha a facebookon vagy google-on rákeresel a Krispy Kreme doughnuts-ra,láthatod az egész gyártási folyamatot is.
2011. febr. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én tegnap láttam épp Rachel Allen hogy készíti. Jó sok porcukorba egy kanál tejföl, épp hogy kenhető legyen. Ez fehér lesz, lehet színezni.
2011. febr. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A mázra már kaptál választ. A fánk pedig: a magyar fánk receptje teljesen jól megfelel erre, csak csinálsz lyukat a közepére, mielőtt forró olajban kisütöd. Ahhoz nem kell külön sütő, megteszi egy mélyebb fazék is.
2011. febr. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!