Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan készítitek a brokkoli...

Hogyan készítitek a brokkoli krémlevest?

Figyelt kérdés
Lsz. írjatok mennyiségeket is az összetevőknél, mert még sosem csináltam. Köszi!
2011. márc. 10. 06:59
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

ezt is mindenki másképp csinálja:)

ahogy én szoktam: kb 5 deka bacont csikozva kiolvasztok. a darabokat kiveszem, félreteszem.

a szalonnazsírra teszem először a fél kilónyi brokkoli szárát karikára vágva, és hozzá 2 sárgarépát szintén karikázva,pici vízzel, delikáttal.ha ezek már majdnem megpuhultak, akkor teszem bele a brokkoli rózsákat is.

együtt párolom tovább, mindig kis vizet adagolva hozzá.

ha teljesen puha, botmixerrel pürésítem és 2 dl főzőtejszínnel újraforralom finoman. ilyenkor lehet a sűrűségét is beállítani.én egy kis fehérborssal fűszerezem

és egy csipetnyi cukorral. ez ízlés dolga.

tálaláskor a szalonnapörcöket teszem rá plusz pirított kenyérkockát./ néha levesgyöngy is/

2011. márc. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én receptem picit más:

Egy fél kilós brokkoliból szoktam készíteni. A száráról eltávolítom a vastag héjat, a fás részeket, levágom a rózsákat, és a szárat felkockázom.

Először a szárát teszem fel főni, egy zöldségleves kockával és egy pici borssal. Kb. 15 perc után elég puha, hogy botmixerrel pürésíteni lehessen. Ekkor teszek bele egy-két fokhagymát, és azzal együtt turmixolom.

Belerakom a brokkoli rózsákat, és együtt készre főzöm.

A végén sózom, borsozom még, ha kell.

Ha épp nem fogyózom, teszek hozzá pici tejfölt vagy tejszínt, hogy krémesebb legyen.


A család reszelt sajttal és fokhagymás pirítóssal eszi, én meg magában, remek diétás vacsora.

2011. márc. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

én így készítem, családi nagy kedvenc, még anyósom is el van ragadtatva tőle! (pedig ő nagyon jó szakácsnő.)


olajat melegítek, beleteszem a megmosott (beáztatva a legegyszerűbb), rózsákra szedett brokkolit és 1 hámozott, felkockázott krumplit. picit összepárolom őket (kb.5 perc). aztán felöntöm vízzel. ízesítem: apróra vágott fokhagymát teszek bele, fehérborsot, szerecsendiót, sót. addig főzöm, aímg megpuhul. aztán beleöntök 1 tejszínt (ekkor már nem főzöm tovább). ha kicsit kihűlt, összetirmixolom botmixerrel.


pirított kenyérkockával nagyon finom.


1 brokkolihoz 1 krumplit teszek, más nem is kell bele, mert a krumplitól lesz sűrű, krémes.


ugyanígy készül a póréhagymaleves is meg a cukkinileves. nagyon finom így!

2011. márc. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!