Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Anyósomék holnap látogatóba...

Anyósomék holnap látogatóba jönnek. Mi jót főzzek? (Lent. )

Figyelt kérdés

Elsorolom, mi van itthon, hátha valaki tudna frappáns ötletekkel szolgálni, amit nagyon megköszönnék.


krumpli

petrezselyemzöld (fagyasztva)

zellerzöld (friss)

zöldbab

mexikói zöldségkeverék

vöröshagyma

fokhagyma

1 kg karaj (még egészben, és épp olvadozik holnapra)

csomóféle fűszer :)

tojás

liszt, búzadara, zsemlemorzsa, olaj, zsír, vaj, margarin stb. ilyen alapdolgok.


2011. márc. 13. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
sült hús + fűszeres sült krumpli (tepsiben)
2011. márc. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
rántott hús petrezselymes krumplival, majonézes salátával (a mexikói zöldségből) :D (a petrezselymes krumplira most úgy ráálltam, nem tudom miért :))
2011. márc. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
sult hus majonezes salival,vagy petrezselymes krumplival. de csinalj egy kis deszertet. pl muffint vagy egy piskotat
2011. márc. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Wow, köszi a gyors válaszokat! Petrezselymes krumpli és rántott hús lesz, de majonézes salátát nem tudok csinálni, mert nincs itthon majonéz, nem is nagyon szeretjük.


Ja, azt kifelejtettem, hogy vmi levest is tákolnom kell, azzal mindig bajban vagyok. :D

2011. márc. 13. 20:39
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Zsírozz ki egy tepsit,teríts el rajta karikára vágott főtt krumplit,tedd rá a szelethúsokat .Sót,borsot,borókabogyót ( ha van),kevés szerecsendiót szórj rá,és a tetejére karikázz sok vöröshagymát. Tegyél rá házitejfölt vagy főzőtejszínt, önts alá egy pohár vizet,fedd le alufóliával és süsd,amíg a hús megpuhul.

Savanyúságot adhatsz hozzá.

2011. márc. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hú, ez az utolsó is nagyon jól hangzott, köszönöm!!
2011. márc. 13. 20:47
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha az utolsó, tepsis, tejfölös variáció mellett döntesz, a karajcsontot szedd le, abból tudsz egy kis csontlevest csinálni. Ha egyben sütöd és petrezselymes krumplival, akkor a tejfölös zöldbableves menni fog hozzá és savanyúnak a mexikói zöldségkeveréket cukros-ecetes salátalével adhatod hozzá.

Egy kis piskótát, a vajból cukorral-citrommal, vagy cukorral-kakaóval töltelék bele.

2011. márc. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!