Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vasárnap jönnek a szüleim és...

Vasárnap jönnek a szüleim és leendő anyósomék ebédre. Ki mit főzne? Nekem még szinte semmi ötletem sincs. Sütirecepteket is várok.

Figyelt kérdés
2009. jan. 15. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Főznék egy húslevest farhátból, amibe rakok zellert, répát, pertezselyemgyökeret, s zöldet, s csigatésztát főznék ki hozzá.

Másodiknak készítenék petrezselymes burgonyát, s csirkemellet vékony szeletekre felvágnék, némelyikbe májat tennék, vagy egy darab vastag sajtot hogy ne follyon ki, feltekerném, s köré még azt a vékony szeletekre szelt bacont tekerném, s az seperc alatt megsül a sütőben, mutatós, és finom is! Valamint francia salátát készítenék.

Desszertnek egy csokis piskótát sütnék kerek tortaformában, amire 2 aranka vagy gála vanília krémport 2 zacsis tejszínnel (nem tejjel)jó keményre felvernék, azt rákenném, + fél tábla katicát mikróban felolvasztassz, s össze vissza rácsurgatod a krém tetejére. Nagyon mutatós, s finom.

2009. jan. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem olyat csinálj, amit már többször próbáltál, és biztos nem fogod elrontani - nem ez a megfelelő időpont, hogy új receptekkel kísérletezz

sajnos én jártam úgy, hogy először jöttek anyósomék látogatóba, nagyon ki akartam tenni magamért, de se a husi se a sütemény nem sikerült, majd elsüllyedtem, annyira rossz lett :(( pedig nagyon igyekeztem - akkor megfogadtam, hogy legközelebb ilyen helyzetben csak bevált kajákat főzök

2009. jan. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad, hogy hogy állsz a "konyhatündérkedéssel" :) Tényleg érdemes bevált receptet használni. Az első válaszadó menüje szerintem tökéletes. Én is húslevest csinálnék, csak marhahússal, másodiknak ugyanilyen tekercselt húsokat, a köretből szintén legalább kétfélét. Ha a sütés esetleg necces (nekem például neuralgikus pont; nálunk a férjem a sütikirály), akkor készíthetsz keksztekercset, vagy gyümölcsös pudingot is. Általában a mi szüleink korosztálya a hagyományosabb konyhát szereti, tehát biztos nem csinálnék tengergyümölcseit, vagy hasonló különlegességet, csak ha ínyencek. Esetleg kérdezd meg a párod, hogy mi a szülei kedvence (leendő anyós-após elbűvölésekor minden eszköz megengedett!) Sok sikert!
2009. jan. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

itt találsz finom recepteket :


[link]


[link]

2009. jan. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2009. jan. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2009. jan. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2009. jan. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2009. jan. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]



remélem tudtam segíteni a linkekkel :)

2009. jan. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Én "süteménynek" ezt javasolnám. Szerintem a világ legfinomabb desszertje. Igazából sült puding. Jamie Oliver-től származik, márpedig ő remek dolgokat készít. Szóval ez az: Csodás Citromos Puding:

[link]

2009. jan. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!