Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell kisbabának tejbegr...

Hogyan kell kisbabának tejbegrízt készíteni? A gríz az a búzadara?

Figyelt kérdés
Légyszi ne gúnyolódjatok, hogy fogalmam sincs, hogyan kell tejbegrízt készíteni. Én gyerekkoromban utáltam, de lehet, hogy a fiam szívesen enné.
2009. febr. 25. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

nagyon egyszerű. jól tudod a gríz az a búzadara. Én úgy csinálom, hogy egy kicsi tejet és főzőtejszínt felforralok és decinként 1-2evőkanál gríz főzök bele. Ez amikor fő felszívja a tejet és sűrűsödik, ha nem elég sűrű tegyél még hozzá 1-1 kanállal. Főzni olyan 4-5percet szoktam. természetesen hangyányi só és cukor-vanilliás cukor is kell bele.

Sok sikert!

2009. febr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. febr. 25. 14:17
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves a babád?

Én így készítem: 1dl víz, 2dl tej, pici só, pici cukor, ha felforrt, lassan kanalanként beleteszem a búzadarát, közben kevergetem, nem baj ha úgy tűnik, hogy picit folyékony, mert ha leoltod alatta a gázt, és állni hagyod , pár perc alatt besűrűsödik, mert a dara beszivje a folyadékot

Tálalhatod pici fahéjas vagy kakaós cukorral, esetleg vaniliás cukorral


Egyre vigyázz! ne legyen túl édes, mert a babák könnyen hozzászoknak az édes ízekhez, inkább kevébé legyen édes.

2009. febr. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én literenként 2 dl grízt használok. Fontos, hogy lassan csurgasd bele a grízt a forrásban lévő tejbe, és folyamatosan kavargasd.
2009. febr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyosak vagytok. Ma tuti kipróbáljuk. Egy évesek vagyunk egyébként :-) A főzelékeket amiket főzők mind megette eddig, remélem ez is ízleni fog neki :-)
2009. febr. 25. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!