Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van két nagy pulyka alsócombom...

Van két nagy pulyka alsócombom. Mit készítsek belőle?

Figyelt kérdés
2011. márc. 28. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel a pulyka alsócombja olyan szálkás, én a helyedben ledarálnám. Darálthúsként pedig bárminek felhasználhatod.

A csontjából nagyon finom húslevest tudsz készíteni. A darált húsból, pedig be akartam neked linkelni a karfiolbomba receptjét, de hirtelenjében nem találtam meg azt, amelyiket én készítettem, az valami újságban volt. De az alaprecept szerintem ugyanaz, csak az enyém be van borítva szépen az egész baconnel. De fasírtnak is nagyon finom. Vagy én szoktam ilyen fűszeres darálthúst készíteni, és főtt tésztával tálalni. ( vöröshagyma megpirítva, pirosarany, só, bors, majoranna, kömény, bazsalikom, fokhagyma, esetleg egy kis oreganó, sűrített paradicsom, és szoktam bele tenni egy füstkockát.) De akár káposztát is nyugodtan tölthetsz vele, ha szeretitek. Bár van aki szerint nem jó mert sovány, de én éppen azért szeretem.

2011. márc. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, jó az ötlet, ismerem a karfiolbombát, szoktam is csinálni. De sajna nincs húsdarálóm, éppen ezért, egészben gondoltam belőle vmit. kisütni, vmi fűszerezéssel, vagy krumplit alá, ilyesminek.
2011. márc. 28. 13:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Fözd kuktába delikáttal jó puhára, ha kihült csavarj rá vékonyra vágott húsos szalonnát, vagy selyemsonkát,és kevés olajon pirítsd meg, rozmarinos sültkrumlival és salival.Vagy csak egy vadas szószt hozzá, krumplipürét, akár makarónit hozzá.
2011. márc. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!