Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hétvégén szeretném meglepni...

Hétvégén szeretném meglepni vacsival a párom, ötleteket várnék recepttel?

Figyelt kérdés
2011. márc. 28. 14:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Fiatal és kezdő vagy tapasztalt háziasszony? Úgy talán jobban tudunk ötletet adni:-)
2011. márc. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

mennyire vagy gyakorlott a konyhában?

mindegy, azért írok pár egyszerűt:

- kiló sót beleöntesz egy tepsibe, ráfektetsz egy kopasztott-megmosott/szárazra törölt csirkét és addig sütöd míg aranybarna nem lesz. A só beissza majd a zsírját, azt ki kell önteni utána, de a bőre+húsa isteni! Köretnek lehet hozzá pl zöldséges rizs, vagy friss saláta.

- egy csomag levelestésztát felcsíkozol kb 3 ujjnyi vastagságban, majd mindegyik csík tésztába beletekersz egy virslit (lebőrözött, vagy ehető bőröset, nehogy rajta maradjon valami műanyag!). extra tipp: vizezd be a tetejüket és szórd meg szezámmaggal és sóval. Fektesd tepsibe és süsd meg (a tészta süljön ropogósra, de vigyázz, ne durrajnanak ki a virslik. ha meghűl, a virsli össze fog esni... már ha marad ami meghűlhet...

- sütőzacskóba tégy bele tetszés szerinti mennyiségű húst, pl csirkecombot, szórd be fűszerrel, zárd be a zacsit, szurkáld meg. süsd meg. ha pirítani is szeretnéd, akkor a legvégén nyisd ki és hagyd úgy is sülni. ezzel egyidőben egy tepsiben süss pár héjas krumplit.

2011. márc. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Annyira már nem kezdő, de nem is annyira tapasztalt:D Ezzel is el akarom csábítani, tudjátok a pasik szívéhez a gyomrán át vezet az út:D
2011. márc. 28. 15:06
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez pl. igazán "pasis":


[link]


Vacsorára azért valamivel könnyedebb egy lasagne pl:


[link]

2011. márc. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
szereti a tejfölös-sajtos cuccokat? mert akkor leírom a rakott oldalas receptjét.nagyon finom, de mégsem olyn nehéz estére, mint a csülök,bááár az is szuperfinom.
2011. márc. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

nem értem, miért kellett lepontozni, én csak jót akartam... :-(

sose írok többé ebbe a témakörbe

2011. márc. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

én felpontoztalak, és ne keseredj el, mindig akad , akinek

van valami problémája,és a kákán is csomót keres. teljesen jókat írtál.

üdv.

2011. márc. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Szomorú vagyok,hogy lepontoznak,nem én voltam. Várom azt a rakott oldalasos receptet,mert imádja az oldalast:) Köszönöm előre is.
2011. márc. 28. 19:31
 9/13 anonim ***** válasza:

helló, írom is. szép húsos oldalast a csontok mellett földarabolsz.besózod és zsírban, jó sok fokhagymával egy serpenyőben puha-piros-ropogósra sütöd.közben krumplit főzöl héjjában.

ha ezek megvannak előveszed a tesit, amit kicsit meglocsolsz az oldalas zsírjával.

a krumplit karikára vágod és egy sort leraksz a tepsibe.

két fej közepes hagymát félékarikára vágsz, és az egyiket rászórod a sor krumplira. erre kerülnek a kicsontozott oldalasok,amik ,ha nagyon vastagok, lapjával elvágsz. a sült husira megint egy sor hagyma jön, és végül a maradég krumplival zárjuk.a krumplira egy kis pecsenyezsírtlocsolhatsz.

egy nagypohár tejfölt elkeverünk 2-3 tojással,sózzuk majd kedvenc fűszerünket beletehetjük pl. bors, majoranna,akár egy kis

pirospaprika is.

ráöntjük a rakottasra, hogy mindenhova jusson belőle.

tetejét megszórjuk bőven reszelt sajttal, ami lehet akár füstölt is, és addig sütjük,míg szép piros nem lesz.

mi nagyon szeretjük, és még senki nem csalódott benne.

üdv.

2011. márc. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Óh, azt hittem csak az oldalast sütöd, ezt csináltam most hétvégén,csak karajjal és annyi változattal h raktam bele gombát is. Mi is szeretjük:) Azért köszi a receptet.
2011. márc. 29. 10:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!