Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szeretnénk szombaton vmi...

Szeretnénk szombaton vmi finomat sütni. Túrósat vagy gesztenyéset! És olcsót! Kérhetek ötleteket?

Figyelt kérdés
2011. okt. 26. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem a gesztenyés piskótát. a gesztenyepürét összetöröm és kevés keményre főzött vaníliapudinghoz keverem, vagy tejszínhabot teszek bele, a lényeg, hogy ne legyen olyan száraz. Ezt kenem a piskótára, majd feltekerem. De én nem vagyok nagy konyhatündér, úgyhogy biztos lesz jobb ötlet is :-)
2011. okt. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Gesztenyés Krémes


8 tojából sárga piskota,

Krém : 3dltejet .3 evőkanál lisztel sürüre füzzünk,ha kihült 15dkg rámát 15dkg por cukorral simára keverünk . Majd a két krémet összekevejük ebbe belekeverünk 1 lereszelt gesztenye masszát. Izlés szerint izesitjük rummal.

Annyit szoktam ég csinálni ,hogy 2dl hulala tejszín habot felverek és a gesztenye krém tetjére simitom.

2011. okt. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Gesztenyés süti. Hozzávalók: tészta: 4 tojás, 5-6 evőkanál liszt, fél csomag sütőpor, 10 dkg cukor, 2 evőkanál kakaópor. Krém: 1 csomag gesztenyemassza, 1 cs. vaníliás pudingpor (főzős). 1 vaníliás cukor, 15 dkg cukor, 5-6 dkg margarin, 3.5 dl tej. Tetejére: kb. 2 dl tejszín(hulala), csokireszelék.

Elkészítés: a tésztához a tojások sárgáját kikeverjük a cukorral, majd hozzáadjuk a liszttel elkevert sütőport és kakaóport, végül a tojások kemény habbá vert fehérjét. Margarinnal kikent, lisztezett tepsibe öntjük. Vékony tészta lesz nem kell megijedni. Krém: a tejben felfőzzük a pudingot, 1 vaníliás cukorral és 15 dkg cukorral, majd amíg meleg hozzáadjuk a gesztenyemasszát (beletördelni) és a margarint is. Turmixgéppel kikeverjük. Ezzel kenjük meg a tésztát, tetejére habbá vert tejszínt teszünk és a csokireszelékkel megszórjuk.

2011. okt. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a minap írt egy kislány , hogy gesztenyés hókiflit süt. bemásolni nem tudom, de, ha beírod a keresőbe így, ahogy írtam, az 5.link lesz az Ezolive.hu "gesztenyés hókifli... világbajnok.." kelt tésztás, a hétvégén akarom én is megsütni.

ígéretesnek tűnik:))

2011. okt. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!