Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fincsi Tojásleves receptet?

Fincsi Tojásleves receptet?

Figyelt kérdés
40db tojásom van és füszerek Csak még nem csináltam
2011. ápr. 4. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:
57%

Ahogy én csinálom:

Kevés rántást törtpaprikával feleresztem, teszek bele egy pár szem krumplit, karikára szelt zöldséget, sót, őrölt köményt, kevés nagyon apróra vágott vöröshagymát, pici zúzott fokhagymát, babérlevelet. Amikor ezek majdnem készre főttek, egy tojást bögrébe villával símára keverek és vékonyan belecsurgatom. Utána saccold meg, kb. hány tányérra való levesed lesz, és annyi tojást üssél bele, de jegyezd meg, hogy melyiket kb. hova ütötted. Várj egy-két percet, és fakanállal nagyon óvatosan mozgasd meg a fazék alján ezeket a tojásokat, nehogy leragadjanak az aljára, de lehetőleg maradjanak egészben. Kb. 3-5 percig főzd, és kész. A tányérban szoktuk ecetezni.


Örülj, hogy már megvan a húsvétra valód!

2011. ápr. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
57%

Hozzávalók (4 személyre):


- 0,7 dl olaj

- 2 evőkanál liszt

- 1 púpozott teáskanál pirospaprika

- másfél l víz

- 3 erőleves kocka

- 1 teáskanál köménymag

- 1-2 babérlevél

- 1 teáskanál vegeta

- 4-6 tojás (attól függ mekkorák, és ki mennyire szereti tojásosan)

- 1 teáskanál (20%-os) ecet


Elkészítés:

Az olajból, lisztből és pirospaprikából sötét, zsemleszínű rántást készítünk. Felöntjük másfél liter meleg vízzel, beletesszük a leveskockákat, a köményt, a babérleveleket és a vegetát majd az egészet felforraljuk. Közben felverjük a tojásokat, mintha rántottának készítenénk, majd a forrásban lévő levesbe csurgatjuk. Belekeverjük az ecetet és már lehet is tálalni.


Tanácsok:

Aki szereti utólag tehet bele még ecetet.


Elkészítési idő: 30 perc

2011. ápr. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kb mint előző, de nekem hiányzik a bors, és a fokhagyma. A tojást meg sokallom, 2 db elég másfél liter leveshez, mert túl sűrű lesz. A babért ha kész a leves dobd ki, mert keserű lesz, és azzá teszi a levest is.
2011. ápr. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!