Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ajánlanátok Apumnak finom, de...

Ajánlanátok Apumnak finom, de diabetikus tortakrém receptet?

Figyelt kérdés

Apukámnak lesz a 60. születésnapja, és szeretnék Neki tortát sütni. Csak szegény cukorbeteg, ezért csak édesítőszerrel tudnám megcsinálni. Tudnátok írni valami finomat, ami nem olyan nehéz margarinos?

Előre is köszönöm. :)


2011. okt. 20. 22:45
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Puncs torta??
2011. okt. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Jaj bocs félreolvastam, azt hittem torta recept kell!! Bocsi! (pedig már be is gépeltem Neked, mind1!:)
2011. okt. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aranyos vagy. :)

Igazából az biztos, hogy hal alakú lesz a torta, csak azt nem tudom, milyen krémet töltsek a piskótalapok közé. :)

2011. okt. 20. 23:43
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy, azért elküldöm, hamár begépeltem.

Piskótát tudsz sütni?? Nem tudom mekkorát szeretnél, azért nem írtam többet.

Mondjuk akkor írom egy 35 x 25 x 7-es tepsiét, jó?

3 db 4 vagy 5 tojásos piskótát sütsz egyesével(először fölverni a fehérjéket, +csipet só+ ha hab már akkor édesítő szer, a 4 vagy 5 e.k.liszthez adsz egy csapott kanál étk.keményítőt,elkevered(+sütőpor) majd folyamatos verés közben felváltva egy sárgája, egy e.k.liszt -> sütőpapíros tepsibe, 20-25 perc 3-ason, 10 perc gyufás skatulyányi nyitással.)

Közben:mazsolát vagy meggyet beáztatsz egy kis rumba/rumaromába.

2 piskóta lap lesz az alja és a teteje, a 3.ikat felkockázod, egy tálba rakod, édesíted, adsz hozzá egy e.k. kakaóport, fél-fél üveg diabetikus barack és diabetikus feketeribizli/áfonya/meggy... lekvárt, hozzáadod a mazsit/meggyet levestül,(én szoktam egy kis darált diót is tenni bele,de nem muszály) majd jól összedolgozod. Mindkét lap egyik oldalát nagyon vékonyan megkened kis lekvárral, majd az egyik lapra halmozod a tölteléked, a másikat pedig a lekváros oldalával rányomod.

Tetejére sűrűre főzőtt édesített puncspudingot tudsz-mivel a cukormáz felejtős!:)

Ha több tölteléket akarsz,az egyik piskótát vastagabbra is sütöd, és a lekvárokból is arányosan többet raksz bele.

2011. okt. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

jujj, remélem, nem késtem még el (nem tudok minden nap jönni)

Szóval a recept:

[link]

Olyan jól le van írva a recept, hogy a hülye is (úgy értem, ÉN) meg tudtam csinálni :D

És nagyon finom. Cukor nincs benne, és gondolom, a lekvár lehet diabetikus. Az alma pedig egészséges is, és éppen szezonja is van, vagyis nem annyira drága.

Ugyanezen az oldalon egyébként én találtam nagyon sok egyéb jó ötletet, érdemes böngészni :)

NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT APUKÁDNAK!!!!!!!

2011. okt. 21. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez a haltorta valami tüneményes!! az én nagy pecás férjem szülinapjára én is meg fogom csinálni.

köszönjük, hogy belinkelted:))

Szerintem a cukorbeteg apuka is ehet belőle, akinek én is sok boldogságot kívánok.

2011. okt. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

piskótából csinálhatod a halformát, a krém bele lehet az oroszkrém, ami vaníliapuding édesítőtablettával megfőzve, majd kihűtve, aztán Hulala tejszínt felversz keményre, ebben nem kell cukor, és a kettőt botmixerrel összekevered, hogy szép homogén legyen( ne csomós a puding bőrétől). ebbe szórhatsz rumaromába, vagy bármilyen aromába áztatott mazsolát, a torta tetejére mehet ez a krém, vagy csak simán a felvert tejszínhab, mert ez a fajta sokáig marad kemény.

Papádnak boldog szülinapot!

2011. okt. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek, aranyosak vagytok nagyon! :)

Nov. 6-ára kell a torta, úgyhogy még ráérek kicsit. Ha valakinek van még ötlete, megköszönöm. Ez a hal nagyon jópofa, és az oroszkrém se rossz ötlet. Bőség zavara. :)

2011. okt. 21. 19:00
 9/9 A kérdező kommentje:
Vagy a puncstorta... Hmm... :) Köszönöm!
2011. okt. 21. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!