Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehet házilag készíteni...

Lehet házilag készíteni pirított hagymát? Mint amilyet egyes hot-dogokba szoktak tenni.

Figyelt kérdés

Úgy tudom, lehet venni készen is, de felénk nincsenek ilyen lehetőségek. Hogyan lehet házilag is megcsinálni? Érdemes belefogni, vagy nem lesz olyan, mint a "gyári"?

Gondolom lisztben megforgatni, és gyorsan sütni, nehogy odaégjen. Ennyi lehet csupán?

Kipróbálnám krumplipürében... :)

Köszi!


2011. ápr. 5. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pirított hagymakarikákat nem lehet házilag csinálni, mert különleges vendéglátóipari felkészültséget és rendkívül költséges berendezés kell az elkészítéséhez.

[link]

2011. ápr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
:DD
2011. ápr. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez igen! Köszi. A fene se hitte volna.
2011. ápr. 5. 14:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Ropogós hagymakocka.


Vöröshagymát kockára vágom, talán egy picivel nagyobbra, mint ahogy általában szoktam. Lisztet szórok rá, és kézzel jól beleforgatom, miközben igyekszem szétmorzsolni kis részeire. Minél több lisztet vesz fel, annál ropogósabb lesz. Bő forró olajban világos barnára sütöm. (Ha sötét lesz, megkeseredik.) Ha sokat sütök egyszerre, 2-2 adag között átöntöm az olajat egy másik serpenyőbe, mert sok liszt potyog az olajba, ami hamar megég. Érdemes vele vesződni.

2011. ápr. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mr.G válasza:
Én sült kárász mellé szoktam csinálni. A sütés előtt felkarikázom a hagymát, besózom, hogy kicsapja belőle a vizet, mert így sokkal több liszt ragad rá! Egyébként ugyanabba a paprikás lisztbe forgatom, mint amibe a halakat. Egyszer beforgatod, vársz kb 8-10 percet, de ne többet, mert akkor nyálkás lesz és mégegyszer beforgatod. Így már óvatosan berakhatod a karikákat a forró olajba. Mennyei lesz!
2011. ápr. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!