Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Édes-savanyú mártást házilag...

Édes-savanyú mártást házilag hogy tudnék készíteni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 6. 09:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom anyum konzerv paradicsommal csinálja, azt szétfőzi és ha kell cukrozza, vagy ha savanyúbbra akarja, akkor meg citromlevet tesz bele. Közben megy hozzá a többi cucc, ami az édessavanyúba kell (ananász stb.). Vagy ha már olcsó a friss paradicsom, akkor abból, de a lényeg ez marad. Remélem jól emlékszem, most nem tudom megkérdezni.
2011. ápr. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

Édes-savanyú mártás

Recept


Hozzávalók


1 fej hagyma

2 gerezd fokhagyma

1 db piros színű paprika

1 db kisebb sárgarépa

1/4 zellergumó

1 kis konzerv paradicsompüré

1/2 konzerv darabolt ananász

ketchup

1-2 kávéskanál ecet

cukor

1 teáskanál ételízesítő

kevés olaj


Elkészítés


Az apróra vágott hagymát kevés olajon megfuttatjuk, hozzáadjuk a gyufaszálra szelt sárgarépát, a kis kockára aprított zellert, fokhagymát és paprikát. 1-2 percig pirítjuk, majd hozzáadjuk a paradicsompürét, s felöntjük 2-3 dl ételízestővel felforralt vízzel (vagy húslével), beledobjuk a darabolt ananászt, sózzuk. Cukorral, ketchuppal, ecettel ízesítjük, és készre főzzük.

2011. ápr. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Édes-savanyú szósz:


Hozzávalók: 1 szép nagy friss ananász (vagy ananászkonzerv lé nélkül), 1 kaliforniai paprika, -1 lila hagyma, kb. 2 evőkanál paradicsompüré, kb. 1 evőkanál cukor, 1 alma nagyon apróra vágva, egy narancs leve, 1-2 csemegeuborka, kb. 2 evőkanál ketchup, só, bors.


A hagymán kicsit megdinsztelem a paprikát, hozzáteszem az apróra vágott ananászt és csemegeuborkát. Ketchup, paradicsompüré, narancslé és az almakocka kerül a szószba. Felforralom, még lehet ízesíteni sóval, borssal.

Főtt rizs illik hozzá.


Én ezt készítettem el még a nyáron és a családnak nagyon ízlett. :)

2011. ápr. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!