Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Élesztő nélküli pogácsa...

Élesztő nélküli pogácsa recepteket írnátok nekem, ami számotokra már bevált?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 7. 07:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Porhanyós pogácsa

fél kiló liszt,20 deka olvasztott zsír vagy 25 dkg olv.margarin,fél ek.só, 1 tojás, 1 csomag sütőpor és annyi tejföl, amennyit felvesz kb egy kispohárnyi.

ezeket összegyúrni, kinyújtani és kicsi szaggatóval,apró pogácsákat szaggatni.

tetejére felvert tojás, amire mehet egy kis sajt,kömény,

szezám stb.

2011. ápr. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Krumplis pogácsa

50 dkg főtt krumpli, 50 dkg liszt, 50 dkg margarin, 1 tojás és só. Összegyúrod, kiszaggatod és kisütöd. Ez nem lesz magas pogácsa, de nagyon finom.

2011. ápr. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért ne legyen benne élesztő?
2011. ápr. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sajnos nincs itthon, és most délelőtt kellene elkészítenem:-( ( rosszul emlékeztem, azt hittem van még egy kocka a hűtőben :-(
2011. ápr. 7. 08:28
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves első! Ne haragudj, lehet, hogy nagy hülyeséget fogok kérdezni (elég kezdő vagyok még ) de az olvasztott vaj, igaz azt jelenti, hogy tűzhelyen "melegítem", úgy, hogy teljesen folyós állagú legyen? Bocsánat tényleg a kérdés miatt!
2011. ápr. 7. 09:28
 6/8 anonim ***** válasza:

tényleg csak fel kell melegíteni, nagyon kis lángon, vagy mikróban.sűrűn folyós legyen,szóvak csak ne darabos.

üdv.

2011. ápr. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ja és a kérdésért nem kell bocsánatot kérni:))természetes, ha kérdez valaki jószándékkal válaszolunk is itt az oldalon.

még én is van , amikor felhívom az édesanyumat, hogy "anyukám Te, hogy is szoktad?"pedig már nem vagyok fiatal.

kérdezz bármikor nyugodtan.

üdv.

2011. ápr. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy, köszönöm szépen a segítséged!!!:-))
2011. ápr. 7. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!