Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell az Eszterházy...

Hogy kell az Eszterházy fondannal bánni?

Figyelt kérdés
Cukrászdiszkontból vásárolt 1 kg-os kiszerelésű Eszterházy fondannal szeretném bevonni a franciakrémesem fedőlapját. Szeretném kérni, hogy aki használta már, mondja el, hogy hogyan kell vele bánni. Szeretnék egy kis kávét is beletenni a színe és az íze miatt. Elég, ha a mikróban melegítem fel annyira, hogy önteni-kenni lehessen? Mást nem kell bele tenni? Ajándékba szánom a sütit, és ezért fontos, hogy sikerüljön. 3OX4O cm-s a süti mérete. Mennyi fondan kell hozzá? Sürgős! Előre is köszönöm a segítséget!
2011. ápr. 7. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi fondán kell hozzá, de úgy tudod használni, hogy gőz fölött felmelegíted egy lábosban, ha túl sűrű tojásfehérjével (ez fényesebb mázat ad) vagy higító cukoroldattal (leiter cukor) tudod higítani. De szerintem 30 dkg bőven elég kell, hogy legyen - ha még kezdő vagy. Kávéval meg sztem úgy csináld, hogy ízlés szerinti mennyiségű instant kávéport feloldasz egy evőkanál jó forró vízben, és a higítás után adod hozzá. Ha kevesled az ízét, ugyanezzel az aránnyal tehetsz bele többet is.
2011. ápr. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ki fogom próbálni.... A válaszodat előre is köszönöm, majd jelzem, miként sikerült.
2011. ápr. 7. 23:39
 3/3 anonim ***** válasza:
Köszönöm, őrülnék a visszajelzésnek :).
2011. ápr. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!