Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kiveszitek a tojás "szemét"?

Kiveszitek a tojás "szemét"?

Figyelt kérdés

Tudjátok, az a kis fehér "izé" ami a sárgájára tapad. :D

Nos, én mindig reflexből kiveszem, magam sem tudom miért, így tanultam. :) Ha ti is, akkor miért?:)


2011. ápr. 9. 23:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Sosem vettem ki tudatosan.

Bár utálom. Néha sütikrém esetén, ahol emiatt könnyebben alakul ki csomó, akkor közben kiszedem.


De nem tudtam, hogy mások reflexből kiszedik... Miért amúgy??? Úgy értem neked pl ki mondta, hogy így való?

2011. ápr. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
9%
nekem anno anyukám azt mondta (mikor vegetáriánus lett, én meg alapból undorodom a hústól), hogy az a kakas ondója. úgyhogy inkább kiveszem...
2011. ápr. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
azaz, venném, ha használnék tojást...nagyon ritkán használok.
2011. ápr. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én pár hónapja rántotta készítés közben vettem észre, hogy létezik a tojásnak ilyen része... elég undorító és gusztustalan, mikor a villára kerül egy hosszú, nyálkás takonyszerű szál.. gondolom erre gondoltál kérdező? Na azóta vadászom rá, mert ha meglátom a rántottában, elmegy az étvágyam tőle egy napra... Egyéb esetben nem szedem ki (pld. panírnak mikor felverem a tojást).
2011. ápr. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Hát én anyumtól így tanultam, érdekes ősem tudta megindokolni. :)

A második válaszoló nemtudom mennyire tudja pontosan, hogy az kakasondó-e, de ezek után végképp kiveszem. :D

2011. ápr. 10. 01:26
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem kakasondó!

Az a "jégzsinór" maradványa. AZ a szerepe, hogy a helyén tartja a sárgáját (azzal van kipányvázva). Összecsavarodott fehérjeszálakból áll.


Mivel tudom mi az, ezért én nem szedem ki.

2011. ápr. 10. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Méghogy kakasondó :))))))

Uccsónak van igaza.

2011. ápr. 10. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Részletesen a tojás részeiről


A szöveg végén olvasható, a csírafoltot nevezik népiesen kakashágásnak, de ez csak egy elnevezés.

2011. ápr. 10. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem szedem ki. Ha sütök akkor jól eldolgozom a tojást a tésztában, rántottánál meg jól felverem a tojást.


Üdv!

2011. ápr. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én találkoztam már olyan tojással, ahol abban a valamiben vörös (nem írom, h véres, mert nem hinném), szövetszerű izéke is volt már. Az lenne netán egyszer majd a kiscsirke?
2011. ápr. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!