Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A nagy "fejű" csiperke gombáka...

A nagy "fejű" csiperke gombákat lehet egészben rántani, átsülnek úgy?

Figyelt kérdés

Valamint előtte nem kell csinálni valamit a gombákkal (pl. párolni, stb)?


Elég amatőr vagyok ezen a téten, gombából eddig csak pörit csináltam, vagy max. őzlábat rántottam.


2011. ápr. 14. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Van aki előtte félig megfőzi, ez pár perc, de ha roppanósan szeretitek, nyersen panírozd be.
2011. ápr. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nyersen panírozom, sokkal finomabb úgy. Ha nagy fejű gombákat kapok, akkor ketté szoktam vágni és utána panírozom, így biztosan átsül.
2011. ápr. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mármint az a nagyfejű az mekkora? :)

Elvileg a gomba hamar megfő, megsül azt mondják. Én nem szoktam előpárolni vagy ilyesmi. Fél tenisz labdányit is besózom, bepanírozom és kisütöm. Kisebb lángon, "lassabban" süsd, 1-2 perccel tovább tart, de átsül.

Csinálj mellé tartár mártást és rizst, azzal nagyon finom. :D

2011. ápr. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

nyersen, ahogy az előzőek is írták.próbáltam picit előfőzni, de szottyadt lett, ami ne igazán finom.

én eleve nem is veszek már olyan hatalmasakat, akármilyen csábító is, csak közepeseket.

2011. ápr. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igaz, hogy csábító a hatalmas, de nem azért vettem, hanem mert azon a helyen csak ilyenek voltak.. :) Akkor nem párolom, de lehet kettévágom. Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, azt hiszem gyakran fogok erre járni! :D
2011. ápr. 14. 12:03
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Igy már más a leányzó fekvése:))Ha sokat tudsz szedni, nyugodtan szeletelve lefagyaszthatod.Bármit, vagyis levest , szószt, pörköltet stb. tudsz később készíteni belőle.

üdv.

2011. ápr. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gondolom már késő. Én vízszintesen szoktam kettévágni. Mi szeretjük a panírt így ez nem gond!
2011. ápr. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!