Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sárgarépából ki-mit szokott...

Sárgarépából ki-mit szokott készíteni? (vegyes zöldségleves receptek nem érdekelnek, se vadas) Salátát ki-hogy szokott répából készíteni, illetve befőzés-eltevés hogy működik? Kipróbált receptek érdekelnek!

Figyelt kérdés
2011. ápr. 16. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem ez nagy kedvencem répából:

[link]


Ha tejszín nincs otthon, egy kis tejjel is meg lehet csinálni.


Salátába bátran beleteheted, azzal kevered, ami van otthon. Én akkor vékonyra csíkozva (gyufaszál jellegű) szeretem. Bár vagyok olyan elvetemült, hogy két répát felkarikázok, és azzal ülök le a tévé elé rágcsálni. :D


A család nagy kedvence még, ha a reszelt répát és almát összeturmixolod, a gyerekeim erre mondják, hogy "házi kubu". Egy kevés mézzel lehet még édesíteni, ha kicsit sűrűnek találod, vízzel lazíthatod. Reszelni azért szoktam, mert a turmixgépem a kőkorszakból maradt rám, és nem bír el a kemény zöldséggel-gyümölccsel másképp.

Kb. fele-fele arányban szoktam.

2011. ápr. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Bolognaiba sok répát teszek, plusz köretnek húsok mellé tepsiben sütök répát, hát isteni és egészséges.


Párolva szintén köretként, vagy sajtszósszal, fokhagymamártással laktató, finom, diétás főétel. A gyerekeimnek is így tudom beadagolni a zöldséget.

2011. ápr. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
reszelt répa (nagy lyukún) + újhagyma/póréhagyma/ lilahagyma + kis ecet és olívaolaj, só, bors...fini saláta
2011. ápr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nagyon finomak:

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. ápr. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ált. ilyen salátát csinálok, vagy ezt turbózom fel, mondjuk teszek még bele retket, vagy olyan zöldséget, ami van itthon, és úgy gondolom, hogy passzol hozzá:

[link]

2011. ápr. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

répás muffin, répatorta

párolt répa, halhoz, húshoz, krumplihoz,

karottás rizs

saláta, répa, paradicsom hús/hal/tojás/sajt/magok stb

reszelt alma+répa és/vagy cékla

bolognai spagetti

répás-narancsos kuglóf

káposztasaláta répával

2011. ápr. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyenlő mennyiségű fehér káposzta és répa vékony csíkokra gyalulva. kissé megsózni, kinyomkodni és finom majonézzel összekeverni.kicsi fehérborsot szórhatunk rá. nagyon finom.
2011. ápr. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kedvencem: reszelt sárgarépa sózod, állni hagyod.Aztán joghurttal pici citromléval és petrezselyemmel összekevered. De finom a sárgarépafőzelék is.
2011. ápr. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

hosszában kettőbe/négybe vágom vastagságtól függően, aztán sűrű palacsintatésztába forgatom és hirtelen-gyorsan kisütöm.

imádjuk!

karalábédarabokkal is isteni

2011. ápr. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!