Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Havi 28000FT-ból milyen főtt...

Havi 28000FT-ból milyen főtt ételek jönnek ki? Két emberre (Ebéd és vacsora)

Figyelt kérdés
Kezdő háziasszony vagyok.Eléggé kell spórolnunk és a legjobban a kaján tudnánk.Ha tudtok recepteket is küldjetek!!
2011. ápr. 18. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ami olcsó, a főzelék, a tészta. Lehet nagyon változatosan is csinálni őket.
2011. ápr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Igaz mi négyen vagyunk (2 felnőtt és 2 gyermek), reggeli és a vacsora hideg és csak az ebéd meleg!

Mi se állunk jobban anyagilag, hogy a kaja esetében 30 ezernél többet tudnánk rá fordítani.

Ami fix, hogy mindig van leves és második.

Üdv két gyermekes Anyuka.

Olcsó recepteket nem tudok, most hirtelen a szokásos krumplis tészta, főzelékeken kívül.

2011. ápr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Főzelékek, krumplis ételek viszonylag olcsók.

Pulyka felsőcombot szoktam sütni egyszerre többet, lefilézem, és több adagba elosztva mélyhűtőbe megy. Így főzelékekhez is van mindig hús. Ugyanezt szoktam csinálni 1 kg darált húsból fasírttal, 1-1 gombócot is ki lehet venni a kész fasírtból feltétnek.


Meg még töltött paprikát szoktam még csinálni 3 konzervből, félkg lapockából, meg 1 pohár rizsből, ebből jó nagy edénnyel lesz, kis adagokban le szoktam fagyasztani, és így több részletben lehet enni. Ugyanolyan, mint készítéskor.

2011. ápr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

a tésztát nagyon nem ajánlom. tény, h olcsó, de annyit is ér. ráadásul iszonyat módon hízlal, tápanyag meg nincs benne.


krumpli, rizs, zöldségfélék főzeléknek. akciós darálthúst vegyél sokat, és fagyassz le belőle. sokféle dolgot tudsz belőle csinálni.


régi szakácskönyvekben vannak jó receptek, akkor még nem dívott ez a tegyél bele fürjtojást meg balzsamecetet sznoboskodás.

pl a Horváth Ilona féle könyv nagyon jó, egyszerű, laktató kaják, sütik, minden van benne.


javaslom, hogy hónap elején menjetek el egy nagybevásárlásra, előtte nézd meg, h mi hol olcsó. vegyétek meg az alapdolgokat, és akkor minden nap lesz alapanyag, amiből főzhetsz. egyedül a pékáru az, amiből nem lehet előre betárazni, arra különítsetek el némi pénzt, és 2-3 naponta vegyetek kenyeret.

2011. ápr. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Nekünk havi 30 a kaja minden hónapban, így egyeztünk meg (2 felnőtt, egy gyerek- de mindent eszik, és annyit, mint mi).


Hét elején mindig tészta van: nem hizlal annyira, ha nem vacsorára eszitek (krumplis tészta, darás, mákos, kakaós stb.) Hét közepén húsos valami (bolognai is lehet, de rakott kel,stb. amihez darált húst vehetsz nagyon olcsón), péntek felé főzelék feltéttel (vagy anélkül mikor hogy). Ha hét elején van főzelék, akkor péntek körül kelt tészta: kakaós csiga, bukta, hot-dog, talkedli stb. Nagyon szeretik, egy nagy tepsi kakaós csiga megvan kb. 120-150 Ft-ból, és laktató is!

Amikor még a lányunk kisebb volt, akkor volt tésztaleves: krumplit főztem neki, ő ezt ette ("pürés" korszakában), magunknak tésztát főztem bele, kis tejföl, petrezselyemzöldje- ha volt otthon és kész a leves, nem laktató, de egy fasírtos babfőzelék mellé éppen elég.


Vacsorára pedig attól függ szerintem, mit esztek, lehet bundás kenyér, rántotta, stb. de lehet melegszendvics a szikkadt kenyérből régi felvágottból is. Szerintem próbáld meg,hogy ha van otthon valamid, akkor azt ne dobd ki. Pl. ha régi a sajt: melegszendvics, pizza, stb. használd fel a maradékot is, alakítsd át, sok ilyen ötletet olvashatsz itt is gyakorin (pl. "mit csináljak a megmaradt tojásfehérjémmel stb.).


Upsz, kimaradt a hétvége: vasárnap mindig ünnepi menü van: rántott hús, hortobágyi, vadas, cigánypecsenye, szóval ilyen időigényesebb és húsos kaják.


Remélem valamennyire tudtam segíteni! (Külön téma, hogy mit hol érdemes megvenni, ezt biztosan tudjátok)


sok sikert!

2011. ápr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

az előző válaszolók nagyon jól írták


mikor bevásárlás van, veszek több fagyasztott dolgot is , ha hónap vége van, vagy ürül a pénztárca mindig van, amit elő lehet venni.


nálunk így néz ki

1 nap, jó nagy adag leves, babgulyás, húsleves zöldségekkel , nagy adag 2 napra is elég, csirke alsó comb, szárny ,ezek olcsók

utána egy kis mákosguba, diós tészta, valami ilyen könnyű étel

2 nap maradék leves szintén valami könnyű étellel utána esetleg tojásos nokedli, mindegy csak egyszerű legyen

3 nap valamilyen formában hús, rántva, sütve... krumplival, salátával, van hogy zsírban sütöm meg, és másnap meg zsíroskenyet eszünk reggelire vagy vacsira

4 nap főzelék feltéttel, lehet tojás, sült virsli, egy vékony szelet husi

5 zöldségkrém leves, brokkoli, fehérrépa-karfiol akármilyen zöldségből megszáradt kenyér pirított kockával, meg valami egyszerűbb második

szombaton szüleimnél eszünk

vasárnak meg amihez kedvünk van lehet tésztás, krumplis, húsos, leveses, főzelékes bármi

2011. ápr. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!