Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Maradék húsvéti sonka. Mit...

Maradék húsvéti sonka. Mit csináltok belőle?

Figyelt kérdés

Mivel tavaly a sonkás tészta minden lehetséges formáját kipróbáltam, így idén a család "megfenyegetett" :) hogy azt már nem kérnek. :)

Na de akkor mit???

Ti mit készítetek belőle?

Babgulyást? Valamilyen sütit esetleg?

Segítenétek?


2011. ápr. 28. 02:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sonkás kalácsot is süthetsz, vagy valamilyen hagymás-sonkás muffint. Én szerintem egyszerűen csak lefagyasztom felszeletelve. Jól jön később főzelékhez feltétnek.
2011. ápr. 28. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

én tegnap sütöttem zöldbabfőzelék mellé pár szeletet.illetve nem is sütöttem, csak kevés zsíron átmelegítettem.

a hétvégén krumplis-sonkás-sajtos muffin lesz bablevessel, amibe szintén kerül egy kis sonka.

aztán majd csak elkopik...:)

ledarálva, tejföllel lazítva, egy kis reszelt hagymával, borssal leveles tésztába is töltheted, kiflinek, vagy batyunak formázva.

vagy a darált sonkás töltelék palacsintába töltve, lerakva

tejföllel meglocsolva, egy kis reszelt sajttal megszórva egy leves után kitűnő második fogás.

üdv.

2011. ápr. 28. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ma babgulyás lesz egy részéböl.


De lehet belöle pástétomot késziteni, rakott zöldségekbe tenni, melegszendvics-krémet csinálni, kisebb adagokban lefagyasztani, és késöbb enni meg.

2011. ápr. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi megesszük simán zsemlyével reggelire. Zsemlye + sonka + tojás + tormás szendvics, finom.
2011. ápr. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap olvastam hogy jó pizzára is,azt meg ha csinálsz az egész családnak elmegy belőle egy jókora adag.
2011. ápr. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

Ledarálom, kis olajon az apróra vágott hagymát megdinsztelem, kis pirospaprika, kis petrezselyem,(sót nem!!) felöntöm kevés vízzel (hogy "kenhető" legyen) átforralom.

Közben kisütöm a palacsintát, megtöltöm, rá a tejfölt.

Megszórom a design kedvéért..:-).. a 2 végén kis petrezselyemmel,középen kis piros paprikával.

2011. ápr. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hamar elfogy, még soha nem romlott rám. :)


Idén úgy mentettem meg belőle egy csücsköt, a lepényhez.


Csinálsz sima pizzatésztát, fokhagymás tejföl legyen az alap, erre szórod fel a sonkát (vagy szalonnát), szeletekre vágott vöröshagymát, megszórod kis sajttal, és készre sütöd.

Nálunk két tepsivel elfogy belőle egy nap alatt.


De a sonkás rántotta is felvesz belőle, és reggelire/vacsorára tökéletes.


Olyan jó recepteket írtok, kár, hogy nekünk már több sonkánk nincs. :((

2011. ápr. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az ötleteket!

Ma biztos, hogy sonkás ebéd lesz :)

Talán palacsinta, azt díjaznák a Fiaim.

Lesz egy köröm a boltba tejfölért :)


Mindenkinek szép napot!

2011. ápr. 28. 09:23
 9/12 anonim válasza:
Ha ledarálod,formálhatsz belőle tojás,fűszer,liszt,stb.hozzáadásával fasírt rudacskákat.Nagyon finom.
2011. ápr. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%
Én tegnap felkarikáztam 2 vöröshagymát, megpároltam olajon, hozzátettem gombát meg sonkakockákat, mikor megsült, ráöntöttem 5 tojás (+só) felverve. Isteni rántotta lett belőle.
2011. ápr. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!