Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nagyon elrontottam a vajas...

Nagyon elrontottam a vajas krémet, ha még forrón öntöttem hozzá a pudingot? (margarin+porcukor kikeverve és ehhez ment a főtt puding) Most eléggé hígnak tűnik. Mit lehet vele kezdeni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:

sajnos az már nem lesz jó, esetleg kihűlve darált keksszel összegyúrni.

maga krém grízes és sütibe csúnya és élvezhetetlen lesz.

a botmixer sem megoldás, grízes, szemcsés marad.

ha van lehetőseéged csinálj másikat, bár tudom nem olcsó mulatság, és persze plusz fáradság.

sajnálom, hogy így jártál, ez m,ost fogd fel tanulópénzként.

üdv.

2011. aug. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Próbáld gyorsan lehűteni (hűtő, fagyasztó), aztán habverővel keverd át, hátha.... a vajat elvileg el lehet majd keverni...

Az ízén valszeg sokat nem változtat, a selymessége fog kicsit csorbulni, de ettől még ehető lesz. Egy próbát megér.


Majd megírod mi lett vele?

2011. aug. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
a krém nem grízes szerencsére (pedig már majdnem teljesen kihűlt) csak híg .... Folyamatosan kevergetem 10 percenként
2011. aug. 16. 16:23
 4/7 A kérdező kommentje:
persze,megírom.
2011. aug. 16. 16:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, hogy teszel hozzá étkezési keményítőt, majd pár órára tedd a hűtőbe, elvileg a vajnak és a pudingnak is meg kell kötni egy idő után ha lehül.
2011. aug. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Végül megkentem vele a sütit, de eléggé folyós lett és nem lehetett olyan vastagon kenni mint szerettem volna, de azt hiszem,szűk családban ez még elmegy :)
2011. aug. 16. 18:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy fini lett :) És a tanulság, hogy vajas krémhez ezentúl nem keverünk meleg (de még langyosat se!) cuccot :)

Jó étvágyat!

2011. aug. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!