Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen torta formát használjak?

Milyen torta formát használjak?

Figyelt kérdés
olyan tortát szeretnék sütni kerek tortaformába hogy: 2 piskóta lap, közé ilyen (meggyes túrós zselatinos tejszínes stb..) töltelék. és majd a külsejére tejszínhab. Nemtudom milyen tortaformában kéne használnom mer nincs olyan magas amilyen kéne. attol félek hogy simán kirakom akkor szétesik mielőtt megdermedne. Ti hogy szoktátok az ilyet? Esetleg ajánlanátok milyen tortaformát vegyek és hol? Előre is köszönöm!
2011. máj. 9. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:

A tölteléket nem sütheted!

A megsült piskótát vágd ketté,töltsd meg. Vagy a tortakarimát teszed a lapok köré,vagy ha nagyon alacsony,akkor sütőpapírból vagy alufóliából tehetsz köré "oldalát". Ha a töltelék megszilárdult ( a hűtőben), akkor leveszed a karimát és bevonod az egészt tejszínhabbal.

2011. máj. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én a múltkor kartonpapírt tekertem át folpackkal,összetűztem tűzőgéppel a 2 végét,meggyúrtam kicsit és lett egy majdnem szabályos kör formám...(a piskótát is körbevágtam,ahhoz igazítottam a kartont..)
2011. máj. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Tinker Bell ***** válasza:

Ne haragudj, de elég értelmetlenül fogalmazol!


Megsütöd a piskótát, kiveszed a tortaformából, cérnával kettévágod, leveszed a tetejét, megtöltöd az alsó lapot, ráteszed a tetejét. Mindezt a tortaformában és beteszed a hűtőbe egy éjszakára. Megdermed és másnap kenheted a tejszínhabot.

2011. máj. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen pont ilyen tortakarikára gondoltam csak nemtudtam hogy lehet ilyet kapni.:) köszi. azt tudom hogy kell csinálni csak ez okozott gondot mer félek hogy szétesne ha simán rákenném és úgy rá a másik piskóta lap.
2011. máj. 9. 18:08
 5/8 Tinker Bell ***** válasza:
2011. máj. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

második ez jó ötlet:)

utolsó: olyan krémre gondoltam ami magasabb lesz és félek hogy szétesne

2011. máj. 9. 18:15
 7/8 A kérdező kommentje:
ezis fajin:)
2011. máj. 9. 18:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is kapcsosat haszálok,de pont ma szerettem bele egy három részesbe,amihez különböző magasságú szépek vannak :D
2011. máj. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!