Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » S. O. S! Jó lesz így is a torta?

S. O. S! Jó lesz így is a torta?

Figyelt kérdés

Ismerősöm szülinapjára megkértek hogy süssek egy tortát.

Úgy tűnik nem lesz valami magas a piskóta (naná, mert izgulok hogy jó legyen), pedig én 3 fele szerettem volna vágni, hogy 2 féle krémmel tudjam tölteni.

Nincs itthon több alapanyagom még egy adag piskótához, és a boltok sincsenek már nyitva.

Arra gondoltam hogy van itthon babapiskótám, azt teszem a 2 krémréteg közé!Ez jó ötlet lenne?Ebben az esetbe szükséges egy kis tejben megáztatnom a babapiskótát?


2011. okt. 29. 16:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
En is mindig igy jarok;) amikor fontos lenne, semmi nem jon ossze. Szerintem rakhatsz bele. Mivel kremet raksz bele szerintem nem kell tejben megforgatnod. Persze attol is fugg, milyen krem, bar babapiskotaval nem hiszem hogy elrontod:)
2011. okt. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Igen locsold meg valamivel a babapiskótat, amely illik a krémhez. Ha nem locsolod meg,kemény marad és az kellemetlen lehet.Viszont ha tejszines krémmel töltöd a tortat, akkor nem muszaj, mert az tejszin tartalmaz nedvességet, amely meg tudja puhitani a babapiskótat.
2011. okt. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!Remélem jó lesz, lassan kezdem össze állítani.

Aszt hiszem inkább kicsit meglocsolgatom tejjel, mert bár puding és habtejszín lesz a töltelék, a tartása miatt kicsit keményebbre csinálom, így nem bizti hogy eláztatja.

Szurkoljatok... :D

2011. okt. 29. 16:54
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

biztos nincs otthon még 3db tojásod,kevés liszt és cukor?

én biztos inkább kérnék a szomszédtól kölcsön,mert én attó tartok,hogy amikor felvágják a tortát akkor nem lesznek olyan szépek a szeletek-mert esetleg szétesik ahogy ráraknák a tányérra. ha otthonra csinálnád-csak úgy-akkor nem érdekes,de ha másnak..-persze az is lehet hogy jól sül el a dolog.

2011. okt. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
háát elég rizikós szerintem,mert ha nagyon elázik az sem jó,de ha kemény marad annak sem fognak örülni...
2011. okt. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Hát az a baj, hogy se ramam, se tojásom sincs már.Egyensúly tésztát csináltam.

Nagyon remélem hogy nem lesz rossz.De ha érdekel holnap megírom hogy milyen lett, mert majd csak holnap ünnepelnek.

2011. okt. 29. 17:34
 7/15 A kérdező kommentje:
Majd mellékelek használati utasítást, hogy ovatosan vágják, mert szétesős! :D
2011. okt. 29. 17:35
 8/15 anonim ***** válasza:
oké,írd majd meg! bár ha finom akkor szétesve is megeszik:-)
2011. okt. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A torta össze állítva, már csak azt nem tudom hogy a szélt hogy vonjam be csokival, mert nem egyenletes a széle!

Vhááááááá, elegem van!Soha többet nem sütök tortát!

Pedig pont azért kértek meg engem mert, sokat szoktam sütni, és mindig tök jó szokott lenni.Mind ízer, mind állagra, mind pedig kinézetre.Erre tessék, totál csődöt mondok..:(

2011. okt. 29. 18:18
 10/15 anonim ***** válasza:
Próbald meg késsel egyenletesre vagni.
2011. okt. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!