Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olaj, liszt és cukor nélküli...

Olaj, liszt és cukor nélküli főzelék?

Figyelt kérdés
Sziasztok, Hummel dr. hírlevelét olvasom, és nagyon tetszik. Imádom a hust, zöldségeket, főzeléket, tejtermékeket, de nem tudom, hogyan lehetne liszt, olaj es cukor nelkul pl. zöldborsó főzeléket készíteni. Hiszen a rántással kezdődik minden főzelék, ami olajbol es lisztből áll. Tudtok ilyen recepteket ajanlani? Esetleg ismertek ilyen receptgyűjteményt a neten? Köszi.
2011. máj. 28. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A világ legegyszerűbb dolga. Vagy az adott növényből veszel ki valamennyit és passzírozod/turmixolod (az utóbbi az egyszerűbb), majd öntöd vissza, vagy főtt krumplit illetve burgonya/kukorica keményítőt használ erre a célra.


A rántás amúgy is csak arra jó, hogy sűrítse a híg anyagot, felejtsd el, hálás lesz a szervezeted is érte!

2011. máj. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Pl. a spenótot mi így készítjük: megmosom, apróra vágom, megfőzöm, turmixolom, és sűrű főzőtejszínnel, fokhagymával felforralom mégegyszer.
2011. máj. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves első hozzászóló!

A burgonya es a kukorica szintén gabona, tehat ugyanabbol a szempontbol nem ajanlatos megenni, mint a buzalisztet, tehat evveél nem jutunk előrébb.


Hogyan kell passzirozni?


És mi az, hogy csak sűríteni kell a rántás? Én ugy tudom, a rantason kivul csak víz van a zöldség körül, tehat akkor Szerinted vízben legyen rantas nelkul a zöldség? Mert az akkor leves, nem főzelék...

2011. máj. 28. 20:36
 4/9 anonim ***** válasza:

cukor nélkül sehogy - legalábbis én nem szeretem (pedig én is kerülöm a cukrot, de van úgy, hogy egy keveset muszáj - ennyitől se nem hízol el, se nem leszel beteg)

Én sosem rántom a főzelékeket, csak habarom, igaz, liszttel, de valóban lehet anyagával sűríteni, vagy krumplival (kisbabáknál használják), de olyat is hallottam, hogy tojássárgával sűrítik. + csak belekeveri az ember a tejfölt.

2011. máj. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A burgonya és a liszt azért nagyban különbözik egymástól. A krumpli egészséges, jófajta szénhidrát, rengeteg rost van benne, segít megelőzni egyes rákfajtákat.

A finomított lisztben tényleg nincs semmi, csak emeli a vércukorszintet.

2011. máj. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

Ez egy ostobaság. Ma már minden egészségtelen egyesek szerint.

A főzelék akkor jó ízű,ha berántod,lehetőleg zsírral,vagy behabarod. A rántás nem csak sűrít,hanem jellegzetes ízt is ad a főzelékeknek. Annyi liszttől nem leszel beteg.

A krumplival sűrítés legfeljebb a kelkáposzta főzeléknél jó,de másiknál elveszi az eredeti ízét.

Ha önmagával sűríted, (kiveszel a megfőtt zöldségből,szitán átpaszírozod vagy turmixolod,és visszateszed a főzelékbe)akkor csak csak vízben főtt zöldséget eszel,és elég gusztustalan a kinézete is.

Ha valaki sem rántani,sem habarni nem akarja a zöldségeket,akkor csak párolja meg,de az nem lesz főzelék.

2011. máj. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

1. A burgonya NEM gabona (biológia), hanem zöldségféle. Viszont tartalmaz keményitöt, mint MINDEN zöldség.

2. Fözeléket lehet késziten úgy, hogy a zöldség egy részét kiszedve a levével összerutrmixolják, és a maradék - darabos - zöldséget beleteszik. Ennek az ize viszont más, mint a hagyományosé.

3. A rántás NEM csak sürit, hanem izt is ad, mert a pörköléssel azomaanygok keletkeznek.

4. Ha KEVÉS rántást használsz, akkor nem lesz egészségtelen, viszont jó izü ételt ehetsz.

2011. máj. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mondom, hogy a Dr. Hummel-féle étrendet szeretném követni. Aki nem ebben segit, hanem arrol nyit vitat, hogy de igenis egeszseges a liszt, az nyilvanvaloan nem ismeri ezt az iranyaztot, az minek ír ide? Gondolja, hogy segithet, ha egyszer fogalma sincs arrol, amirol kerdezek?
2011. máj. 28. 21:47
 9/9 anonim ***** válasza:
akkor talán írjál a jó öreg Hummel doktornak!!
2011. máj. 29. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!