Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 8 emberre mennyi szalonna...

8 emberre mennyi szalonna kell egy szalonnasütéshez? és ez mennyibe kerül kb?

Figyelt kérdés
2011. máj. 31. 08:45
 1/8 anonim ***** válasza:
8, kb. másfél cm vastag szelet. 1000 Ft alatt lesz bőven.
2011. máj. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Attól függ jól akartok-e lakni, vagy csak izlelni akarjátok.


Én vennék legalább 5 kg-ot, mert ha pl este tábortűz mellett sütitek hagymával nyárson, akkor a fele elolvad a tűzben.


Jó étvágyat!

2011. máj. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vegyél egy fél táblát, az biztosan elég lesz. Kilóra nem tudom mennyi, de nem drága. Öt kiló szerintem nem kell, megfekszi a gyomrotok. Vegyél mellé 2-3 kiló kenyeret, meg vöröshagymát, meg esetleg főzőkolbászt.

Ha nem szoktatok a zsíros ételekhez, akkor pedig minimális szalonna is elég, 1-1.5 kiló, de vegyél mellé zöldségeket, legalább paradicsomot-paprikát, az segít az emésztésben.

2011. máj. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

az bizony elég fukar vendéglátás, ha mindenki kap egy szeletet és kész!!

legalább 25-30 dekával kell számolni fejenként.

nem olcsó a szalonna, akárhogy nézzük, viszont isteni finom, kár lenne egy szalonnasütést kihagyni.

hozzá sok-sok kenyét, amire lehet csöpögtetni a zsírját.

2011. máj. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

Na azt megnézném, ki eszik meg 30 deka szalonnát... Mi rendszeresen sütünk, egy szeletnél többet a pasik sem esznek. Persze zsíros kenyérrel és hagymával van.

És az sem tűnt fel, hogy különösebben drága mulatság lenne. (Mondjuk ha 5 kilót veszel, és ebből 4-et kidobsz, akkor persze, hogy drága.) Minden esetre lényegesen olcsóbb, mint a csirke meg a sonka.

2011. máj. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Evés közben jön meg az ember étvágya:)) az 5 kilót és is sokallom mondjuk, de 25-30 deka összessülve nem is olyan rengeteg.és, ha egy egész estét végigdumálnak a tűz mellett, szerintem nem egy szeletet sütnek.
2011. máj. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 doboszoli ***** válasza:

Jó a 30 deka/fő. Ebből kisül majd 20 deka zsír, a visszamaradt sült szalonna nem sok, simán bevágja bárki.

Én szoktam gyűjteni az egyszálbélűektől, és másnap korommentesítve jól megreggelizem.

2011. máj. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is 25-30 dkg-mal számolnám/ fő. Inkább maradjon meg, mint hogy valaki éhes maradjon. Aztán jó puha kenyérrel, hagymával, ubival, paprikával,paradicsommal jól fog fogyni.


Üdv!

2011. máj. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!