Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Június 18-án házibulit tartok,...

Június 18-án házibulit tartok, milyen ételeket készíthetnék?

Figyelt kérdés

Gondoltam, hogy csinálok ilyen hidegtál szerűséget, sonka-sajt tekercs, rántott hús, majonézes saláta, friss saláta, sütnék esetleg valami sós sütemény, amihez jól csúszik a pia. Ezek az ötleteim támadtak, de nem vagyok még biztos benne, ezért kérdezem, ha tudnátok nekem valami ötleteset írni, azt megköszönném. Illetve az édességgel vagyok gondban, arra gondoltam, hogy valamilyen muffint sütnék, de azért írjatok valami találót, ha van jobb ötletetek. Illetve a másik, hogy kb mennyi piát illik venni, mert páran hoznak ugyan, de azért biztos ami biztos alapon készülök, nehogy valaki hiányt szenvedjen. Van itthon már: fütyülős barackos, szamócás, fehér rum, Gin, Whiskey. Miből mennyit ,,illene" h legyen kb? Előre is köszönöm a válaszokat


18/L


2011. jún. 3. 00:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Talán tudni kéne, miféle buli, hányan lesztek, stb.

Mi kb 10-15en ha vagyunk, egész nap nagyrész, akkor leglaább 5 kiló kenyér, jó bogrács pöri, gulyás valami, általában van grill, ahhoz is kell pár kiló hús. Savanyú, zöldség, csipsz, meg ami kell.

Azért rendesen számolj kaját, inkább több legyen, mint kevesebb, főleg ha isztok, amellé azért enni is kell meg éhes is lesz mindenki. Pia függ az emberek számától és iszákosságától, mi elvagyunk 4-5 üveg töménnyel, valami nagyobb adag kannásborral, amit hígítunk szörppel, kólával, stb,1-2 karton sör, kísérőnek való, meg alkoholmentes ital is annak, aki épp nem akar inni, nem ihat, stb. Ami legyen jó pár zsugorral, az a víz, mivel a pia dehidratál is, meg amúgy is meleg van már. Ezzel a fél társaság elég jól szétcsapja magát, a másik fele meg nem iszik általában ilyen-olyan okból. :D

A hidegtál se rossz, de ipari mennyiség kell abból is. Édességnek vehetsz még ilyen kis cukorkákat, de inkább csak olyat, ami egyesével van csomagolva, mert elég undi, ha mindenki összefogdossa ugye. :D

Remélem segített valamennyit, ha csak fél napos a buli, akkor kicsit levonhatsz belőle, mi egész nap nyomatjuk akkor, mondom. :D Ja és legyen elég wc-papír!!! xD

2011. jún. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%
Szét lesz baszva a lakás, hidd el, ne igyatok olyan sokat, mindenki élvezni fogja csak te nem, hidd el többszöri tapasztalat 19/f
2011. jún. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudom ajánlani a bruszkettát, mert hamar megvan, könnyű tálalni és nagyon finom.


A paradicsomot összeturmixolod ízlés szerinti fokhagymával, bazsalikomlevéllel (tapasztalataim szerint 3-4 szem paradicsomhoz 1 gerezd fokhagyma még simán elmegy, nem lesz vad az íze). A pépet tálba öntöd, hozzáteszel némi olívaolajat, és ízlés szerinti mennyiségben szárított bazsalikomot, oregánót, sót, frissen őrölt borsot. Pizzatésztával vagy - ami lényegesen egyszerűbb - pirítóssal kínálod.

2011. jún. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az italokkal tudnék segíteni de nem írtad hányan lesztek,hány srác és mennyi lány stb.
2011. jún. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyből az ilyen levelestésztába csomagolt virslik jutottak eszembe. :) A sajtos tekercs az jó ötlet. Mondjuk én rántott húst nem csinálnék, mert nem tudom, számomra furcsa, hogy egy házibuliban rántotthússal kínáljanak, főleg, ha a vendégek is 18 évesek. Szerintem "szilárd" táplálékot egyenek a vendégek. Mert ha mondjuk összeesznek kukoricasalátát meg isznak..hát, abból jó nem sülhet ki... lehet újrafesteni. Vagy még eszembe jutott, hogy sajtra rátűzöl fogpiszkálóra szőlőszemet. Az nagyon finom. Persze ilyen chips meg ropi az nyugodtan mehet. De ez csak az én véleményem! :)
2011. jún. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
16-an leszünk abból 9 csaj, 7 fiú,
2011. jún. 3. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!