Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Aki nem ehet tejterméket, az...

Aki nem ehet tejterméket, az hogyan csinálja a spenótot, sóskát?

Figyelt kérdés
Meg persze érdekelne, miben mivel helyettesíti a tejterméket.
2011. jún. 7. 15:29
 1/10 anonim válasza:
0%
ügyessen!
2011. jún. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én fogyasztok tejet, de a spenótba csak sót, borsot és fokhagymát teszek, semmi mást. :)

Amúgy zabtejet, szójatejet, rízstejet használhatsz helyette.

2011. jún. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ha arra gondolsz ha valaki laktózérzékeny akkor egyszerű laktózmentes dolgokat kell venni. (ma már szinte mindenből lehet kapni) párom laktózérzékeny és minden kaját el tudunk készíteni laktózmentes termékekkel.
2011. jún. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Én fokhagymával és egy szelet vízve áztatott, majd turmixolt kenyérrel csinálom(néha reszelek bele egy nagy adag sajtot). Persze só, bors is van benne...de tejjel a menzás takonyszerű valami lenne, azt pedig utálom.
2011. jún. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tudom, hogy vannak laktózmentes termékek,van szója tej...Csak az a baj, hogy ezeket pedig az áruk miatt próbálnám kerülni.

2011. jún. 7. 15:50
 6/10 anonim ***** válasza:
én sima fehér, fokhagymás rántással sűrítem be.Először nekem is furcsa volt, mert anyukám tejjel, zsömlével csinálta, de a férjem a tejes dolgokat nem eszi meg, így berántom és kész.
2011. jún. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez jó.:( Rákerestem itt az oldalon, hogy ki hogyan készíti a spenótot, és mindenki receptjében szerepelt vagy a tej vagy a tejföl. Ez alapján azt hittem, hogy csak úgy lesz finom. Itt pedig többen is ezek nélkül készítitek.:)
2011. jún. 7. 15:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Édesanyám mindig tejjel főzte ezeket + a sárgarépa főzeléket, úgy ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚtáltam, hogy amikor a "magam lábára álltam", hosszú évekig nem is főztem. Aztán valakitől hallottam, hogy a rántást vízzel engedi fel, azóta én is csak azzal készítem és finom. (Mondjuk a sárgarépa-főzeléket még mindig nem próbáltam ki vízzel sem, lehet hogy kimarad az életemből) :))))
2011. jún. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tudom nem szorosan a témához kapcsolódik, de hátha hasznos lesz a későbbiekben:

Ha olcsóbb laktózmentes tejet keresel például, akkor vegyél a sparban (saját márkás, zöld a doboza). Igaz most árat emeltek, és 299/l, de egy "normálisabb" tej is annyi. Mégse 5-600 Ft, egy-egy alkalomra szerintem megteszi.

2011. jún. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyél előtte Lactase-t:

[link]

2011. jún. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!