Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a baj a lángossal, ha nem...

Mi a baj a lángossal, ha nem tudom rendesen széthúzni?

Figyelt kérdés

Csináltam lángost,aminek az ízével nincs gond,de csak vastagabbat tudok kisütni,mert mielőtt beleteszem az olajba nem tudom rendesen széthúzni,mert elszakad a közepénél de ha úgy teszem bele és vastag a közepe akkor az nem sül meg teljesen és nyers marad a közepe:S Még ha szét is tudom húzni vmennyire is akkor is mikor beleteszem akkor összébb ugrik. A nagysága mondjuk nem gond,mert így is olyan 20 centis átmérőjűket csinálok,de...:S


Arra is gondoltam,hogy ebbe a receptbe tej és tejföl van,na de a többibe is nem? Azt hallottam vhol,hogy a lángososoknál vízzel csinálják,meg ugye ott a közepe az tök vékony meg ropogós,de én annyira nem tudom széthúzni. Mi a gond vele?


2011. jún. 8. 20:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Van krumplis és sima làngos.
2011. jún. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Szerintem elég szépen megkelt,mert jóval nagyobb lett.
2011. jún. 8. 21:15
 13/17 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok.

Itt az én receptem.Nekem mindég sikerül.

Tojást krumplit sosem teszek bele...


1 kg liszt,1 pohár tejföl,1 ek só,2-2,5 dkg élesztö,1/2 l tej.

Ezt összegyúrom,ha szükséges teszek bele egy pici hideg vizet....Egyböl a hütöbe teszem.5 óra múlva süthetö.Èn nem szoktam 5 órát várni vele.Veszek ki egy marék tésztát,vizes kézzel szétnyújtom és sütöm.

Mindég sikerül.

2011. jún. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
miért teszitek hűtőbe? én mondjuk 1kg hoz 1kockát teszek és duplájára kelesztem,hűtő nélkül.
2011. jún. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Azért teszem hütöbe,mert így van a recept....

Ma is csináltam.Majd vacsira sütjük a gyerekekkel. :)

2011. jún. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
En is készitettem ezt a làngosfajtàt, amelyet hûtõbe kell tenni és több napig is fel lehet hasznàlni. En tej helyett kefirt vagy aludttejet hasznàltam.
2011. jún. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ismét elsö....

Hmmmm már ettünk is a lángosból.Isteni.. :D

2011. jún. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!