Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Azt hiszem elszúrtam a meggysz...

Azt hiszem elszúrtam a meggyszörpöt. Mit csináljak így a meggyből? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Kimagoztam a meggyet, üvegbe tettem, 1 kg-hoz tettem 40dkg cukrot, és szépen összetrancsíroztam. Utána bekapcsoltam a netet, hogy hogyan tovább, és akkor láttam, hogy a citromsavval kellett volna összekeverni, 1-2 napig állni hagyni, és utána a leszűrt léhez adni a cukrot. Pár napja olvastam a neten, és elfelejtettem, későn kapcsoltam be. Ebből a cukorral összezúzott meggyből mit csináljak? Köszi a segítséget
2011. jún. 16. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:

csinálhatsz belőle szörpöt most is, csak forrald össze.

csinálhatsz dzsemmet is

2011. jún. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Most rögtön forraljam össze, vagy hagyni kell állni? Mit tegyek még bele. Soha nem csináltam még szörpöt sem meg lekvárt/dzsemet sem, csak most férjem kitalálta, aztán belementem, hogy jó, 1kg-val kipróbálom. Erre tessék. :-)
2011. jún. 16. 14:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Pálinkát! :)
2011. jún. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Forrald most,mert elkezd erjedni.
2011. jún. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!