Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bevállalhatom-e, hogy krumplib...

Bevállalhatom-e, hogy krumpliból/burgonyából főzzek lekvárt?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy elméletben sikerülhet-e, és hogy mi lesz a végkifejlet?
2011. jún. 17. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
A krumpli nem ereszt levet, a cukor előbb-utóbb karamellizálódik, így akármilyen lassan főzöd, oda fog ragadni, majd égni.
2011. jún. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
Az íze pedig szörnyű lehet
2011. jún. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Odaég. Ha teszel hozzá vizet, akkor nem. De akkor meg megfő. Ha megfő, akkor főtt krumpli lesz. Ha még tovább főzöd, elpárolog minden lé, szétesik és krumplipüré lesz. Ha krumplipüré lesz és tovább főzöd, akkor besűrűsödik, azt hiszed lekvár, de nem az. Egyre csak párolog el a leve, sűrű lesz és mindinkább vakarnod kell a bödönyt, hogy leszedd a kozmát. Hát gyermekem, részvétem! :-)
2011. jún. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
milyen cukor? a krumpliban nincs egyszerű cukor, csak keményítő, enzim nélkül az is marad.
2011. jún. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Még elméletben se sikerülhet lekvárt olyan növényből lehet főzni ami cukrot és pektint tartalmaz.A krumpli egyiket se!
2011. jún. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Elnézést, ha rosszul tudom, én úgy gondolom, a lekvár gyümölcsből és hozzáadott cukorból készül.

2011. jún. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Például lehet lekvárt főzni zöldparadicsomból,érett paradicsomból,pirosra érett paprikából,rebarbarából,most hirtelen ezek jutnak az eszembe,amik nem kimondottan gyümölcsök.Nem hiszem,hogy nagyon finom lenne,mert a krumpli jellegtelen ízű,még cukorral is,esetleg citromot vagy citromsavat kellene beletenni.De mindenképp csak minimális mennyiségben kéne kipróbálni,mert,ha rosz lesz,kár a cukorért és az energiáért.
2011. jún. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azért megpróbálom megfőzni, de kösz a véleményeket.
2011. jún. 19. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!