Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyszerű, olcsó reggeli receptek?

Egyszerű, olcsó reggeli receptek?

Figyelt kérdés

Már nagyon unom a hétvégi "bundáskenyér,tojásrántotta" ,reggeliket.Most olvastam egy lángos receptet,de abból már csak vacsora lesz.

Írnátok VALÓBAN OLCSÓ reggeli recepteket?


2011. jún. 19. 10:46
1 2
 11/20 anonim válasza:
100%

Szoktam olyan nemtudomhogyhívjákot, amikor pohárral kivágod a szelet kenyér belsejét, mindkét oldalán megvajazod/zsírozod és a lyukba tojást ütve együtt megsütöd.


Vagy franciapirítós, csak nem franciapirítóban, hanem gázon serpenyőben, szerintem így jobb íze van.


Visli már biztos volt, de a debreceni is finom.


Vagy kukoricapehely is jó, ha raksz bele almát/répát meg mazsolát meg sok mézet, akkor tartalmas is. Tejjel vagy joghurttal.


Vagy szendvics. Mindenféle bele ami van otthon. Én szeretek bele rakni citromkarikát, attól olyan nem megszokott finom íze lesz.

2011. jún. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszi!

Csináltatok már olyat,hogy a kiflit félbe vágni,megkell kenni ömlesztett sajttal,(nem fontos a legdrágább,én a LIDL-ben szoktam venni,többféle ízesítéssel van),és kevés (!) forró olajban megsütni. Éppen csak megpiritani. Nagyon fincsi...meleg,és ropogós,a sajt folyik a kifliben... :)

2011. jún. 19. 11:26
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Jesszusom.olyan éhes lettem,hogy itt olvasom amiket írtok. :)

Èn szoktam csinálni melegszendvicset,de nem melegszendvicskrémmel csak májkrémmel+sajtot rá,párom szereti rajta a kukoricát is.sütoben megsütöm,mellé meg paradicsom.reggelire még jó a palacsinta is vastagabb tésztával.

Ezek nem túl különlegesek,de finomak.

Itt jó dolgokat talász:


recept.paradicsom.info/receptek/reggeli

2011. jún. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha a párod nagytermetű is, egyszer talán kipróbálhatod: natúr zabpehely 5 percig tejben, mazsolával főzve, majd ízesítheted lekvárral, kakaóporral, kókuszreszelékkel, vagy reszelhetsz rá gyümölcsöt.

Ha mindenképpen valami nem édes étel kellene, a lecsót vagy a "tököstojást" ajánlanám (tojásrántotta tökkel, esetleg gombával).

Próbáltad már a melegszendvicset? Van még egy ötletem: zsemle félbevágva, a belsejét édesített túróval kell megtölteni, és kb. annyi ideig sütni, mint a szendicseket általában.

2011. jún. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Én sűrűn készítek vajas leveles tésztába töltött, tekert akármiket reggelire. Pl. virslit tekerek bele; felvágottat és sajtot teszek rá, majd az egészet feltekerem, elvágom, mint a rétest és úgy sütöm; kis köröket szaggatok belőle, halmozok rá húsos vagy zöldséges tölteléket, rányomok egy másik kört és úgy sütöm.
2011. jún. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Készíts küchenmeisterstuhle-t ("konyhamester széke"). Szüleim 1977-ben az NDK-ban voltak nászúton és ott gyakran ették ezt reggelire. Sokszor készítjük.

Veszel 2 szelet szép toastkenyeret. Megvajazod az egyiket, teszel rá gépsonkát (szűkösebb napokon párizsit), 1 szelet lapkasajtot és icipici hagymát. Rápakolod a 2. szelet kenyeret. Végül tojásba forgatod (mintha bundáskenyeret készítenél) és kisütöd. Teával finom és tápláló reggeli.

2012. júl. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
Én sosem tudom hogy mit reggelizzek és általában nem is reggelizek. De van egy nagyon egyszerű és finom reggeli. Pirítos kenyér virslivel paradicsommal és paprikával. Egyszerűen imádom. :) Üdv: Anikó
2013. máj. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

Szia!

Tepsit kicsit beolajazol, és kirakod kenyérre ( lehet kicsit szikkadt is, én így használom, ami megmaradt ). Tepsitől függően tojást összekeversz tejföllel +só,bors.Ez az alap...

Utána már ízesítésként azt teszel bele, amit szerettek. Én apróra vágott hagymát és apróra vágott virslit szoktam belekeverni még.

2014. okt. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
18-as vok. azt elfelejtettem h utána betszed a sütőbe kb 10-15percre :D
2014. okt. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Lehet, hogy nem ért velem mindenki egyet, de hétvégén egy feles házi pálinka folytatásaként abszolút falusi reggeli a klasszikus friss töpörtyű, sóval meghintett és vékonyra szeletelt lila hagymával, langyos kenyérrel. Ott van a szalonna, akár nyersen akár sütve kakastaréjosan, dinsztelt savanyú káposztával, vagy a szalonna zsírjában sütött tojással, szeletelt paradicsommal és csípős zöld paprikával.

Nagyon finom a sütőben sült hurka és kolbász, ami ha megmarad, akkor másnap akár hidegen vékony karikákra vágva is jó reggelire, a savanyú káposztát lehet ízesíteni egy-két kanál olajjal, apró kockákra vágott vöröshagymával, fokhagymanyomón kinyomott 3-4 gerezd fokhagymával, pirospaprika porral, egy kis borssal. Szóval kiadós, finom, energiát adó reggelik is vannak, ami után néha megengedhető mindenkinek egy deci finom házi bor. Ezzel akár egész nap is kibírod! Remélem számotokra is elfogadható ötleteket adtam.

2014. okt. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!