Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ajánlanátok nekem valami jó...

Ajánlanátok nekem valami jó fajta szószt 3 színű tésztához?

Figyelt kérdés
2011. jún. 23. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
(Zöld)pesto, isteni + sajt a tetejére.
2011. jún. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a lényeges, hogy fehér színű legyen, hogy ne takarja a tészta színeit. Pl. a pasta carbonara. Serpenyőbe dobsz húsos szalonnát apróra vágva, aztán meg sonkát apróra vágva, utána amikor megpirult ráöntesz egy kis lisztes tejszínes/tejfölös (ami van otthon) sürítést. Ha gondolod tehetsz bele fokhagymát is. Aztán a tetejére a sajt! Az egész érdekességét a színes tészta fogja adni. Ne rontsd el piros paradicsomos szósszal. Most, hogy így kérdezed, megyek, veszek a boltban én is. Jó étvágyat hozzá! 40/n
2011. jún. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok Egyébként jó minőségű kész szószokat lehet kapni fehérben is, csak abban nincs matéria (hús féle). De ha pl. simán gépsonkát felcsíkozol, megpirítod és arra öntesz egy vásárolt szószt, az is tökéletes.
2011. jún. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi, én is valami carbonara szerű dologra gondoltam (sonkás, fokhagymás, tejszínes), de tegnap ahogy vettem a tésztát (Lidl), az volt a táblácskára írva, hogy ideális olaszos paradicsomos szószokhoz...

Ezért kérdeztem rá, hogy ki mivel szokta készíteni.

Nagyon rég ettem már ilyet, és tegnap ahogy megláttam a boltban, nem tudtam ott hagyni... :)


A pesto egyébként milyen? Azt készen lehet kapni, vagy itthon is el lehet készíteni? Mihez hasonlít az íze?

2011. jún. 23. 14:10
 5/9 anonim válasza:
100%
szerintem eltérő színű szósz jó mondjuk én a szines dolgokat szeretem ajánlom az auróra szószt:)
2011. jún. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, készen (is) lehet kapni, kicsi befőttesüvegben van (kb. 3-400 Ft.), a sima bolti is nagyon finom. Nem nagyon tudom leírni az ízét, talán a bolognai szószhoz hasonlít, de lehet, hogy ezzel csak én vagyok így.

Így néz ki:

[link]


Csak egy kicsit meg kell melegíteni mikroban, és összekeverni a tésztával.

2011. jún. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs időm főzöcskézni, akkor ezt szoktam:

tejföl+majonéz+kakukkfű,bazsalikom,oregánó+reszelt sajt

Ha van felvágott, akkor csíkokra szelve az is mehet bele.


:)

2011. jún. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kétféle szósszal szoktam csinálni, mindkettő gyors és finom:

1. Háromsajtos

Olajon megdinsztelek karikára vágott fokhagymát, megszórom sóval, szárított, oreganoval és bazsalikommal, felöntöm a tejszínnel és teszek hozzá reszelt parmezánt, füstölt sajtot, trapista sajtot, ha felolvad, mehet bele a tészta.

2. paradicsomos

Olajon fokhagymát dinsztelek , mehet bele hagyma is, fűszerek, (mint előbb), késhegynyi pirospaprika, jó érett paradicsom,(jó a paradicsompüré is) csípős paprika (aki szereti, kis cukor,), kevés víz, ha a paradicsom megfőtt teszek hozzá ketchupot is, és ha van friss bazsalikomot.

2011. jún. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a pesztó, az egy átfogó szó. Általában szósz, mártást jelent, de egészen sűrű, már-már kenhető pesztók is vannak. Különböző ízesítéssel, különböző színekben.
2011. jún. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!