Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen fajta tortából lehet...

Milyen fajta tortából lehet forma1-es autó formájú tortát készíteni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok egy profi szakács/cukrász, de van körülöttem kettő is. :)

Szóval szerintem bármilyen tortából lehet, a nagyon krémesek (pl oroszkrém, brazil dió) nem hiszem hogy túl jók lennének, de amibe masszívabb a krém, abból simán. Viszont ha kívülről valami marcipán féleséggel lenne borítva f1es autó mintáját öltve, akkor szinte bármi.

De aki megsüti, biztos hogy meg tudja mondani.

Hacsak nem te sütöd, amit nem ajánlanék jelen esetben, úgy vélem akkor nincs elegendő tapasztalatod hozzá, bocsi.

Te milyenre gondoltál?

17/L

2011. jún. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Párom már sokféle extrém tortát csinált kisfiamnak. Az alap mindig a piskóta tészta azt formázod éles késsel.

Majd ugyanúgy felvágod, mit bármely tortát. Töltöd olyan krémmel, amit szeret az ünnepelt. Különböző színekben kaphatóak a szamos marcipán tömbök, megnyújtod az autó alapszínét gyúródeszkán sodrófával és ráhajtod a formázott tortára. Kivágsz a kinyújtott marcipánból ablakokat, mintákat és simán ráragad a másik rétegre, ha elég vékonyra nyújtottad. Nyújtás közben használj porcukrot, hogy ne tapadjon rá a sodrófára! Sok sikert!

2011. jún. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

első vagyok, második válaszoló válaszát kiegészíteném:

és a gyúródeszkán is használj porcukrot, ahhoz sem jó ha ragad :P

2011. jún. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm először is a sok jó tanácsot:):)

Körülöttem is van jó néhány profi cukrász, illetve szakács. Anyukám mestercukrász, ő fogja megsütni a tortát, csak megerősítést szerettem volna és gondoltam hátha van valakinek egyéb véleménye a dologról:) Puncs tortára gondoltam legelőször mert szerintem az a legmasszívabb sütemények közé tartozik, csakhogy kipuhatoltam az ünnepeltnél hogy gyűlöli:D A túrótorta a kedvence, úgyhogy én arra gondoltam talán ebből is meg lehetne oldani. Mindenképp marcipán borítású kocsira gondoltam, az talán összetartja a dolgokat... :D

2011. jún. 29. 15:19
 5/5 anonim ***** válasza:

első válaszoló vagyok.

a marcipán összetartja valóban. :) viszont a túróba ne kerüljön túl sok cukor, úgy masszívabb lesz :)

2011. jún. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!