Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehet "óriás" sajtos pogácsát...

Lehet "óriás" sajtos pogácsát csinálni tortának?

Figyelt kérdés
Férjem szülinapjára szeretnék csinálni egy pogácsát, de akkorát mint egy torta. Nem szereti az édes dolgokat, viszont a sajtos pogácsát nagyon. De nem tudom hogy ha nem apró pogácsákat szaggatok akkor át fog-e sülni rendesen.
2011. júl. 9. 15:34
1 2
 1/12 anonim válasza:
72%
egy picivel több idő kell a sülésig. kb egy 5 perccel több...hát végülis lehet...jó ajándék :)
2011. júl. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm... a helyedben inkább sütnék három kerek lapot, ami a teteje lesz, azt bekockázva, megszórva sajttal. Olyan tésztából, mint a sajtospogácsa.

Ezek közé tennék valamilyen sós krémszerűséget, akár krémsajtot, körözöttet, tejfölt és reszelt sajtot összekeverve.

Ebből csinálnám meg úgy rétegezve, mint a hagyományos tortát.


A vékonyabb kerek lapok biztosan átsülnek a sütőben.

2011. júl. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont arra gondoltam, mint a második. A pogácsatészta könnyen szárad és ég, nem olyan mint a kenyér, amit összegyúrva bedob az ember a sütőbe és átsül. Érdemes a vékonyabb lapokat lassabb tűznél sütni. Hmm, meghívhatsz, ha elkészül :)
2011. júl. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat mindenkinek :)Tudtam én hogy ide kell írnom, mert itt mindig van valakinek jó ötlete. Akkor valószínű hogy tényleg úgy fogom megcsinálni hogy a pogácsa lapot megkenem valamilyen krémmel. Majd csak két hét múlva lesz aktuális, de szeretek előre eltervezni mindent. :)
2011. júl. 9. 15:53
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamán testvére isteni sajtos-krémes pogácsát süt! (csak ő kicsiket:)

De elkérem tőle a töltelék receptjét és leírom neked ide, mert tényleg isteni!

2011. júl. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De jó! Köszi szépen :) már nagyon várom
2011. júl. 9. 16:25
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

süthetsz kis pogácsákat is és valami sajtos krémmel összeragasztod őket


egy kapcsos tortaforma alját kirakod kis pogácsákkal, rá és közéjük a krém, majd újabb réteg kis pogácsa ill újra krém, a tetejét meg megszórod sajttal

2011. júl. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon tetszik!!! Elkébzeltem a torta nagyságú pogit:) Őrült jó!:)

Bár én nem igazán értek a pogi sütéséhez, de esetleg úgy nem lehet megoldani, hogy a "belső" tésztát pl. krémsajttal bőven elkevered, így kevés lesz belül a tészta, csak lényegében a külseje lenne az, így nem kéne félni, hogy nem sül át.

A torta-ötletek is nagyon tetszenek, de a hatalmas pogácsát semmi meg sem közelíti.:)

2011. júl. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Majd ha jól sikerül a pogi torta akkor linkelek róla képet, de ha elbénázom akkor nem :)
2011. júl. 10. 13:27
 10/12 anonim ***** válasza:
Ok! :)
2011. júl. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!