Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Burgonyás pogácsát szeretnék...

Burgonyás pogácsát szeretnék csinálni. Az áttört krumplit hidegen, vagy még melegen kell össze gyúrni a többi hozzávalóval? 20 kg krumpli nyersen, főve is 20 dkg lesz?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 28. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:

ha héjjában főzöd meg a krumplit, nem sok a veszteség.

a főtt krumplit még melegen törd össze, és úgy dagaszd a pogácsához.

2011. ápr. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én a megfőtt krumplit lecsöpögtetem, jól áttöröm, kihűtöm és hidegen vagy legalábbis langyosan teszem a liszthez. Ha melegen adod hozzá, előfordulhat, hogy sokkal több lisztet vesz fel. Jártam már így, úgyhogy mindig hidegen gyúrom bele a krumplit.
2011. ápr. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Tekintettel arra, hogy kell ebbe is a nyerstojás, amivel összedolgozod a hozzávalókat, meg kell várni, míg alaposan kihűl. Ellenkező esetben a meleg "össszerántja" a tojást, és nem fogod tudni meggyúrni.


Kedves Kérdező! Ha 20 kg nyers krumplit megfőzöl és megfőve 20 dkg lesz belőle, ezt hogyan csinálod???? :))

2011. ápr. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!


Kedves utolsó válaszadó!

Még soha nem csináltam olyat,amibe x dkg főtt-törtkrumpli kellett volna, így gondoltam, megkérdezem ezt is,mert nem akarom,hogy kevés legyen,vagy épp sok a megfőtt krumpli.

2011. ápr. 28. 10:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Hűtsd ki a törtkrumplit,különben sokkal nehezebb dolgod lesz,és más tulajdonságokkal rendelkező tésztát kapsz mint amire szükséged van!
2011. ápr. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

addíg míg a főtt krumplit áttörik, vagy krumlinyomón átnyomják, bőven hűl annyit, hogy a liszthez lehessen gyúrni.forró krumplira senki sem üti rá a tojást!

Szegény kérdező már szó szerint kapott "hideget-meleget"

csak még azt nem tudja, hogy süssön krumplispogácsát.jobban is teszi, ha pl. a pogácsalap. hu-n keres magának egy jó receptet.

2011. ápr. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A krumplit kihűtöttem, most sül az első csapat! A recept ami van,azt a netről szedtem, ugyan onnan van egy tepertős pogi recept,az jó volt.


A válaszokat nagyon köszönöm!!

2011. ápr. 28. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!