Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tejföl vagy tejszín helyett...

Tejföl vagy tejszín helyett joghurt?

Figyelt kérdés
Szeretném ha egészségesebben ennénk. Helyettesíthetem a tejfölt vagy a tejszínt joghurttal? Nem lesz nagyon rossz az étel tőle vagy nem lehet észrevenni. Köszönöm előre is a válaszokat!
2011. júl. 21. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
teljesen más íze lesz...amúgy a tejszín és a tejföl sem egészségtelen
2011. júl. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Észre lehet venni, a joghurttól savanyúbb lesz. Van, akinek így is ízlik, van akinek nem. Egy próbát megér.
2011. júl. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én szoktam helyettesíteni, teljesen jó, persze a joghurt minőségétől is függ!
2011. júl. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

lehet joghurtot használni, de más (vizesebb) állaga lesz, mint, ha tejfölt vagy tejszínt használtál volna.

én esetleg salátára tenném a joghurtot, ételbe maradok

a hagyományoknál. mértékkel egyik sem egészségtelen.

2011. júl. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen igazad van utolsó. Végül is csak kis tejfölt vagy kisebb doboz tejszínt használok. Annyi még belefér.
2011. júl. 21. 12:14
 6/8 anonim ***** válasza:

attól függ miben. én sokszor helyettesítem a tejfölt/joghurtot, de azért akármiben nem lehet.

De egy lecsónál, meggylevesnél, tejfölös tésztánál még gomba, vagy bablevesnél is simán megcsinálom. Ízlés kérdése, érezni, hogy más

2011. júl. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A tejszín inkább édesebb, ezért a joghurt nem minden esetben lesz jó. De meg lehet szokni. Amúgy vannak alternatív megoldások, pl zabtejszín vagy rízstejszín. Vagy ha sűríteni akarsz, akkor keményítő.

Próbáld ki őket is, és majd meglátod melyik jön be.

2011. júl. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. júl. 21. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!