Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ennél a receptnél mit használh...

Ennél a receptnél mit használhatok tejszín helyett?

Figyelt kérdés
[link]
2011. máj. 17. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugyan nem tudom, miért akarsz tejszin helyett mást használni (mert akkor már azért nem lesz annyira finom, ezért értelmetlen helyettesiteni, és a kaloriákban sem lesz sok külnbség), de esetleg krémtúrót lehetne.
2011. máj. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mivel a zselatint a felmelegített tejszínhez kell adni, így a krémtúró nem túl jó ötlet szerintem. Használhatsz tejet vagy ha tejallergia miatt akarod helyettesíteni, akkor használj növényi tejszínt (pl. Hulalát).
2011. máj. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A lányom szülinapjára lenne, és ő még nem ehet tejszínt.
2011. máj. 17. 12:30
 4/7 anonim ***** válasza:

esetleg a kévétejszín kapszula ? az 10 % alatti zsírral készül.vagy valami kávéfehérítő por feloldva.

de talán még tejjel is elmegy.

2011. máj. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Zab- vagy szójatejszín. Bármelyik bioboltban kapsz, vagy nagyobb szupermarketek biorészlegénél.
2011. máj. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mivel csak 1 dl kell, nem hinném, hogy befolyásolná a krémtúró ízét.

Ha van hipoallergén tejpéped (vízzel higítva) használj belőle 1 decit, vagy tejszín helyett jöhet még a kecsketej.

Az én lányom (2 éves) még nem ivott rendes tejet, emellett ekcemás. A dokinő mondta, hogy a kecsketejet viszont megihatja. Nincs is tőle semmi baja.


Üdv!

2011. máj. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kedves kérdező írta, hogy a pici gyermeke MÉG nem ehet tejszínt.

ebből arra következtetek, hogy nem a tehéntejjel van a gondja, hanem a zsírdús tejszínnel.

A fél kiló túró, ami a receptben van 3 lt tejből készül

plusz, van benne azért egy kevés vaj is.

Szóval úgy gondolom , nem a tehéntej miatt aggódik.

Ezést is ajánlottam a kávétejszínt, és egyéb megoldást a tejszín kiváltására.

a pedig mégis tehéntejallergiás a baba, az egész tortáról le kell mondani az anyukának.

üdv-tejes-

2011. máj. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!